Міжнародний ленд-арт фестиваль в Могриці відсвяткує 20-річчя

23 червня – 4 липня 2017 року у селі Могриця (Сумська область) відбудеться ювілейний 20-й міжнародний ленд-арт симпозіум "Простір прикордоння", започаткований 1997 року художницею Анною Гідорою.


"Простір покордоння" — ленд-арт симпозіум, що досліджує, аналізує, експериментує та взаємодіє з простором і у просторі. Локація симпозіуму розташована на крейдяному плато між ланцюгом пагорбів прадавніх городищ, які омиває ріка Псел. Симпозіум спрямований на розвиток діалогу людини з довкіллям, розширення простору від внутрішньої межі "я-території" художника до простору ландшафту.

 

Наталя Лісова. Виявлення

 

"Ленд-арт фестиваль “Могриця” – особливе явище - вільне від наочних соціальних трансляцій, але повністю підкорене диктату простору. Цей простір, немовби, створений для творчого діалогу:  містичні пагорби, ірреальні крейдяні кар’єри та нестримна звивиста ріка. Щоразу Могриця долучається до мистецького процесу туманом, дощем, росою чи вітром. Має для земляного мистецтва надзвичайно широке мінеральне різноманіття – глина, крейда, пісок, чорнозем…" — зауважила мистецтвознавиця Євгенія Моляр у статті до 15-річчя фестивалю.

 

Антон Саєнко. Скульптура

Цьогорічний проект "Перехрестя часів" підводить риску під досвідом, який кристалізувався протягом 20 років симпозіуму та ставить нові запитання до спадковості практики мистецтва в історичній динаміці оновлень. Проект спонукає художників розглянути виявлення змін не лише простору який постійно оновлюється, але і комплексні зміни у підході мистецтва довкілля до реалізації роботи художника. Він пропонує художникам мистецтва довкілля виявити смисли змін мистецьких і ландшафтних структур, форм та прихованих ідей у плині часу.

 

Анна Гідора. Тіні білих стін. Фактура

 

ПРОГРАМА


23.06 — 04.07.2017
Проект "Перехрестя часів", основна професійна програма симпозіуму


30.06 — 04.07.2017
Відкрита програма з мистецтва довкілля, у якій творчим особистостям сформована можливість реалізувати власні мистецькі ідеї та образи
Учасники, запрошені до відкритої програми, беруть у ній участь за власний кошт

02.07.2017 з 18.00 до 23.00
Підсумкова презентація проектів симпозіуму "Простір покордоння"