Молоде покоління митців представило свій погляд на майбутнє та його ризики

Проект Future in the Past плід спільних зусиль студентів програми "Рівень ІІ" Школи сучасного мистецтва. Школа намагається на практиці реалізовувати встановлені спочатку, анонсовані завдання соціалізації художників-початківців. Орієнтації в арт-просторі сприяють зустрічі із художниками, чиї імена дійсно є ключовими на українській сцені, а стратегії  визначальними. Тренуванню проектного мислення в режимі нон-стоп служить ряд масштабних виставок. Студенти поставлені в "стресові" умови безперервного генерування ідей та такого ж швидкого їх втілення. Виставка Future in the Past — перша в цьому ряду і задає тон рефлексії над проблемою часу. Так вже склалося, що час є і основним предметом, і основним ресурсом актуального мистецтва. І кожен із учасников шукає й віднаходить свій варіант взаємовідносин із ним, свій "нерв часу". 

 

Тут і далі — твори з виставки Future in the Past


Майбутнє в минулому  цією не лише граматичною, але світоглядною конструкцією ставиться під питання нібито очевидна прямота "стріли часу". Огинаючи сьогодення, чи то майбутнє проектується в минуле, чи то минуле — у майбутнє. Напевно тому, що в постмодерністський, постполітичний, постісторичний час утопічний ажіотаж довколо "світлого завтра" носить ретроспективний характер. Віра в моральне, а не споживацьке благо технічного прогресу і поступальний історичний розвиток себе дискредитувала. До мрії домішується така частка іронії, що серйозно про неї можна згадувати тільки з точки зору учорашнього дня. Колись у краще майбутнє ще вірилося — його картинки, як правило, малювали в утопічних тонах. Наразі, ми, навпаки, будуємо гірші прогнози. Більш того, з огляду на катастрофізм часу, усвідомлюємо, що майбутнє може просто не настати. Звідси — феномен напряму "steam pank", де мрії про майбутнє в декораціях минулого виглядають такими чарівливо наївними. Проте, ми вже розуміємо, що справжня загроза людству криється не в штучному інтелекті "злих" машин, а в ньому ж самому — в людській обмеженості, жадібності, нетерпимості. А художники, які в усі часи намагаються пророкувати, шукають вихід саме з цієї безвиході людських стосунків, розташованої десь у Future in the Past.

 Художники: Юля Кисіль, Олексій Бурдій, Наталя Сокоренко, Анна Легенька, Олександра Доцок, Марія Прошковська, Карина Громова, Стан Квітко, Анна Піскунова, Анна Роєнко,  Олександр Домре, Артур Млоян, Василь Равлюк,  Альона Кирпа, Євгенія Антонова, Олена Лук'янова, Юлія Стріковська, Анна Костюк, Ксенія Оксінь, Юлія Полякова, Анна Бітаєва.

 
Куратори: Вікторія Бурлака, Аліса Гришанова, Андрій Сидоренко

 

Побачити виставку в Інституті проблем сучасного мистецтва (вул. Євгена Коновальця, 18Д) можна до 30 травня.