МоМА придбав оригінальний ЛГБТ-прапор

Прапор кольору веселки на позначення спільнот із нетрадиційною сексуальною орієнтацією поповнив мистецьку колекцію Музею сучасного мистецтва у Нью-Йорку (МоМА). Заклад придбав його оригінальну версію, створену художником Гілбертом Бейкером у 1978 р.

 

 

«Це не живопис, не логотип і не просто тканина. Прапор має різні функції», – розповідає про новий експонат асистент із кураторства МоМА Мішель Міллар Фішер. – «На ньому немає слова “гей”, але всі знають, що він означає. Я вирішив, що ми повинні мати цей прапор як символ того, що всі ми – люди, одне єдине плем’я».

 

На створення «веселкового» прапору Гілберта Бейкера надихнув його приятель Харві Мілк – перший відкритий гей, який займав державну посаду в Сан-Франциско. До 1978 року символом представників ЛГБТ був рожевий трикутник. Так людей із нетрадиційною орієнтацією позначали нацисти в часи Голокосту.

 

Стяг кольору веселки стане новим надбанням колекції іконічних зображень в МоМА, серед яких – оригінальний символ «@», іконка на позначення перероблення сміття та ін.

 

Джерело: huffingtonpost.com