"Морфи": у Pavlovka Art Gallery повторять перформанс знакового французького митця

Завтра, 7 жовтня, о 19.00 у Pavlovka Art Gallery відбудеться перформанс "Морфи" алюзія на "антропометрії" знакового французького художника Іва Кляйна. Ів Кляйн (1928-1962) — художник-новатор, абстракціоніст, одна з найвизначніших постатей післявоєнного європейського мистецтва. У мистецтві ХХ століття митець репрезентує нову тенденцію в перформансі, згідно з якою особистість художника є важливішою за його твори. Вважається засновником монохромного живопису. 

 

Ів Кляйн. "Антропометрія синього періоду (АНТ 82)", 1960

 

Демонстрація перших антропометрій Кляйна відбулася в 1958 році: художник наносив фарбу синього кольору на тіла оголених моделей, після чого вони залишали на поверхні вертикально розміщених листів паперу відбиток свого тіла. У 1960 році, використовуючи нещодавно запатентовану фарбу International Klein Blue (з англ. "міжнародний синій колір Кляйна"), художник влаштував перформанс "Антропометрії синього періоду" ("Anthropometries of the Blue Period"): моделей, вимащених синьою фарбою, волочили по розстеленому на підлозі полотну під акомпанемент Монотонної симфонії (під керівництвом самого Кляйна оркестр відтворював один акорд ре мажор).

 

Ів Кляйн. Перформанс "Антропометрії синього періоду". Париж, 1960

 

Перформанс "Морфи" це дослідження естетичного емоційного переживання за допомогою аудіо-візуальної і тактильної взаємодії крізь час, простір і свідомість.

 

Усі охочі мають нагоду принести власну "антропометрію", яка буде презентована на експозиції в рамках перформенсу. Створити її дуже просто: необхідно взяти фарбу будь-якого кольору (краще гуаш, вона добре змивається), намазати нею частину тіла від шиї до стегон і прикласти цю частину тіла до ватману. Для зручності аркуш паперу можна закріпити на стіні.

 

Для всіх, хто принесе власні антропометрії вхід безкоштовний. Для інших відвідувачів — за системою "плати скільки хочеш".

 


 

Фейсбук-сторінка події.