Моше Нініо. «Веселка: Килим»

«Веселка: Килим» – перша персональна виставка ізраїльського художника Моше Нініо. В його творчий доробок входять малюнки, фотографії та відео, які пропонують поглянути на гострі універсальні теми.

 

 

На виставці представлено одну із знакових робіт Ніно – голограму із традиційним орнаментом килиму з Близького Сходу.  Роботу можна розглядати з різних боків: це і голограма, що магічно впливає на сприйняття глядачів, і фотографія, що втілює позачасову красу майстерності та історичного резонансу. Завдяки голограмі митець спонукає глядачів взаємодіяти зі своєю творчістю. Повністю зображення «Веселки…» видно лише з одного ракурсу, який і потрібно віднайти.

 

 

Традиційний турецький килим із написами і символами кочових племен – гра з невловимою природою фото та історична репрезентація. Твір занурює глядача в часткову темряву, вимагає шукати і спостерігати, аби віднайти одкровення.

 

Моше Нініо народився в 1953 році в Тель-Авіві. Нині художник живе і працює одночасно в рідному місті та в Парижі. Його роботи були представлені на групових виставках в Музеї Ізраїлю в Єрусалимі, в галереї Dvir в Тель-Авіві, в Державному Музеї сучасного мистецтва в Парижі та на міжнародних бієнале сучасного мистецтва.

 

 

«Веселка: Килим» виставлятиметься у Музеї мистецтв Санта-Моніка до 18 квітня.

 

Джерело: smmoa.org