«Мозаїка міста» від CSM та Ґете-Інституту

Центр сучасного мистецтва (CSM) у партнерстві з Goethe-Institut Ukraine запрошують до участі в проекті «Мозаїка міста». Він продемонструє, що мистецтво – це соціальна практика, яка створює своєрідну мозаїку міста і може поєднувати людей із різних середовищ. «Мистецька взаємодія з містом дозволяє “перевідкрити” його для мешканців, показати його нові можливості, значимість певних місць культурної пам’яті, робить видимими раніше витіснені з уваги локації і спільноти», – повідомляють організатори.

 

 

Розклад проекту «Мозаїка міста»:

 

27 травня – 7 червня 2015 – open call учасників

 

16 червня – 10 липня 2015 – серія воркшопів у Києві. Заходи будуть присвячені дослідженню публічного простору, роботі зі спільнотами, теорії та практиці партисипативного мистецтва та стратегіям мистецької взаємодії з містом. Тренери – досвідчені художники, культурні менеджерки, архітектори та дослідниці з Німеччини, Польщі, Великобританії, Румунії та України (робоча мова воркшопів – англійська, допомога перекладача за потреби). З попередньою програмою воркшопів можна ознайомитися тут. Після завершення цього етапу учасниці та учасники проекту представлять ідеї власних мистецьких проектів для конкретних міських просторів, проблем і спільнот.

 

19 липня – 25 липня 2015 – літня академія в Рурському регіоні (Німеччина). Літня академія передбачає зустрічі з експерт(к)ами, які працюють із темою мистецтва та культури в публічних просторах, екскурсії до важливих галерей і музеїв цього регіону. У грудні 2015 в Києві відбудеться підсумкова зустріч із кураторкою літньої академії Катериною Стецевич.

 

серпень – жовтень 2015 – реалізація мистецьких проектів у Києві. Учасниці й учасники працюватимуть із проектами, які будуть у мистецький спосіб взаємодіяти з обраним місцем та залучати спільноти, долаючи відчуження і провокуючи співтворчість.

 

Для участі в проекті «Мозаїка міста» необхідно заповнити аплікаційну форму до 7 червня 18:00. Результати конкурсу будуть оголошені 10 червня 2015.

 

Умови участі в проекті:

- Досвід реалізованих проектів, інтерес до партисипативного мистецтва і роботи зі  спільнотами;

- Учасниці й учасники зобов’язуються взяти участь у всіх етапах проекту;

- Учасниці й учасники проекту на період його реалізації мають мешкати в Києві;

- Участь у проекті – безкоштовна. Організатори забезпечують кошти на переліт, проживання та харчування в рамках літньої академії (Німеччина), а також надають бюджет на втілення мистецьких проектів у Києві.

 

За додатковою інформацією можна звертатися за телефоном 044 501 94 61 або на електронну адресу info@csmart.org.ua.