Музеї намагаються захистити «місто в пустелі»

Цього місяця хештег #PtotectCITY з’явився в інтернет-постах багатьох культурних інституцій світу. Акція стала частиною кампанії в підтримку ленд-арт інсталяції «Місто» («City») за авторством Майкла Хейзера, яка стоїть перед загрозою знищення.

 

 

Історія «Міста» розпочалася в 1972 році. Будучи першопрохідцем ленд-арту, Хейзер придбав землю поблизу вугільних долин Невади. Виявилося, що це місце багате оригінальними наскельними малюнками, які залишилися тут від поселень індіанців у ХІХ столітті. Митець надихнувся ними і розпочав роботу над масштабним скульптурним об’єктом, що тривала чотири десятиліття і зараз добігає до кінця. Однак у 2010 році Міністерство енергетики США поставило собі за мету зрівняти мистецький твір із землею для спорудження залізничного полотна, яким планується перевозити ядерні відходи.

 

Пост на захист «Міста» Майкла Хейзера з’явився у Твіттері Музею мистецтв Лос-Анджелеса 18 березня. Він швидко набрав 125 ретвітів та був підтриманий такими впливовими арт-просторами, як Музей сучасного мистецтва (Нью-Йорк), Бостонський інститут сучасного мистецтв та Walker Art Centre в Мінеаполісі. «“Місто” Майкла Хейзера потребує твоєї допомоги. Захисти землю, захисти мистецтво…», – йдеться у повідомленні.

 

 

Джерело: hyperallergic.com

 

Фото: dsmpublicartfoundation.org