Музей Гончара допоможе Animagrad у створенні мультфільму про Мавку

 

Читати англійською

 

Команда студії Animagrad оголосила про початок співпраці з командою Національного центру Музей Івана Гончара (Ivan Honchar Museum) над повнометражним анімаційним проектом «Мавка. Лісова пісня». Спеціалісти музею будуть консультувати авторів мультфільму щодо широкого кола етнографічних і культурних питань, які пов’язані з українським фольклором, святковими обрядами, графічними символами, культурними кодами в національному одязі та традиційних предметах побуту. Етнографія є важливою складовою проекту поряд з першоджерелом, п’єсою Лесі Українки, тому історична база є необхідною умовою для праці над фільмом.

 

Кадр із офіційного трейлеру "Мавки"

 

«Коли займаєшся «Мавкою», то неможливо не відчувати синергію та зацікавленість, яка виникає у суспільстві навколо самого фільму, наших культурних образів і традицій в цілому, тому наша студія прагне зробити більше. Ми бажаємо стати частиною очевидного культурного ренесансу України, який зараз відбувається. І ми вдячні Мирославі Вертюк, Петру Гончару та загалом команді музею за їхні культурно-освітні ініціативи, в яких ми з радістю виступимо партнерами», — каже креативний продюсер фільму Анна Єлісєєва.

 

Команда студії Animagrad під час відвідин Музею Гончара

 

23 березня для творчої команди Animagrad у музеї були проведені спеціально підготовані лекції, що стало першим кроком майбутньої співпраці. У рамках зустрічі відбувся невеликий перформас: завідувачка відділу фольклористики музею, солістка етно-гурту «Божичі», Сусанна Карпенко в дуеті з мультимузикантом Максимом Бережнюком виконали традиційні українські пісні. Команда Animagrad також прослухала глибокий та інформативний екскурс у світ українського традиційного одягу від наукової співробітниці «Музею Івана Гончара» Олександри Сторчай та поговорила з етнографом Катериною Міщенко про графічні символи, орнаменти та їхнє значення. 

 

Команда студії Animagrad на лекції в Музеї

 

Фінальною нотою відвідин стала домовленість про розширення співпраці між музеєм і студією Animagrad, від консультування фільму «Мавка. Лісова пісня» до реалізації спільних проектів, які присвячені національній українській культурі. 

 

Директор музею, Петро Гончар, поділився своїми очікуваннями від співпраці над «Мавкою. Лісова пісня»: «Сподівання в мене неймовірні. Думаю, що ми причетні до дуже великої події, завдяки якій народиться щось Справжнє. Судячи з того, який серйозний підхід був обраний, думаю, що все справдиться!».

 

Петро Гончар, Команда студії Animagrad та відвідувачі Музею

 

* * *

«Мавка. Лісова пісня» — повнометражний мультфільм української студії Animagrad (FILM.UA Group), який зараз знаходиться на стадії творчої розробки. Мультфільм створюють за мотивами однойменної п’єси Лесі Українки, а також на основі українських міфів і культурних традицій. Експерти провідних етнографічних інституцій – Кафедра фольклористики Київського національного університету ім. Т.Г. Шевченка, Музей ім. Івана Гончара, Музей історії української моди – працюють у складі знімальної групи фільму над інтерпретацією українських міфів, легенд, вірувань, обрядів і візуальної культури в унікальному анімаційному світі «Мавки». Над саундтреком працюють всесвітньовідомі музиканти «ДахаБраха».

 

Мультфільм «Мавка. Лісова пісня» виграв 9-й конкурс Державного агентства України з питань кіно у вересні 2016 року та отримав державне фінансування в розмірі 30% від загального бюджету. Орієнтовна дата прем’єри «Мавка. Лісова пісня» в українських кінотеатрах – кінець 2018 – початок 2019 року.

 

Офіційний сайт


Джерело: Сторінка студії Animagrad у Фейсбук