Музей історичних коштовностей України: філіал чи самостійність?

Музейники продовжують дискусію довкола змін у структурі та форматі роботи Музею історичних коштовностей України, запроваджених Національним музеєм історії України. Нині свої позиції висловили обидві сторони конфлікту.

 

18 листопада група активістів влаштувала страйк під Міністерством культури України, метою якого було присвоєння музею коштовностей статусу національного та виокремлення його в самостійний заклад. За словами директора музею Людмили Строкової, яку цитує інформаційне агентство «УНН», це допоможе протидіяти ліквідації статусу філіалу як повноцінного музею та його колекції. Акцію підтримали Національний музей Богдана та Варвари Ханенків, Мистецький Арсенал і «Чернігівський музей». Заступник міністра культури Ігор Лиховий пояснив мітингуючим, що таке рішення не є втілюваним у зв’язку із постановою Кабінету міністрів України, за якою неможливо створити жодного бюджетного закладу «через події в країні».

 

Музей історичних коштовностей України. Фото: miku.org.ua

 

В свою чергу, в офіційному прес-релізі Національний музей історії України називає зміну статусу Музею історичних коштовностей реструктуризацією. Представники НМІУ запевняють, що працівники МІКУ залишаться працювати на своїх посадах, а колекція не змінюватиме місця територіально. «Як передбачено нормативними документами, Національний музей історії України є юридичною особою, у складі якої була, є і буде філія “Музей історичних коштовностей України”», – повідомляють вони. Здійснені зміни повинні посприяти можливості оцифрування колекції і розширити коло віртуальних відвідувачів музею.

 

Національний музей історії України

 

ART UKRAINE продовжить стежити за перебігом подій.