Музей історії проведе стародавнім Подолом

Національний музей історії України (м. Київ; вул. Володимирська, 2) проведе екскурсію «Київський Поділ за часів Магдебурзького права: XVII – XVIII ст.». Це буде перший захід музею у форматі прогулянки містом.

 

Пам’ятник Самсону на Контрактовій площі. Фото: kiev24.ua

 

Поділ зберігає багато історій про те, як змінювалося місто та його громада після прийняття Магдебурзького права. Наприкінці XVI ст. Гостиний Двір (що на Контарктовій площі) мав назву «Караван-сарай» та приймав іноземних купців, які мали право продавати свої товари тільки у цьому місці. Окрім крамниць у Дворі також розміщувалися склади та готелі. Відомий фонтан «Самсон» стоїть на місці давньої міської криниці, яка колись була головним джерелом питної води у Києві.

 

«Під час прогулянки старовинним Подолом, учасники екскурсії побачать архітектурні та історичні пам’ятки доби Магдебурзького права і дізнаються про ті, що не збереглися», – розповідає Олена Попельницька, авторка ескурсії, кандидат історичних наук, один із провідних науковців НМІУ.

 

Екскурсія відбудеться 30 липня о 14:00 (збір – біля пам’ятника Григорію Сковороді). Придбати квитки можна тут.

 

Всі заходи, що присвячені Магдебурзькому праву, проводяться у межах виставки «Магдебурзьке право - основа Європи», що експонується у НМІУ до 9 серпня.