Музей Ханенків покаже мистецтво Венеції 16–19 століть

До Дня музеїв Музей Ханенків представляє виставку венеційського мистецтва "Венеція Найясніша. Venezia la Serenissima" спільно зі Львівською національною галереєю мистецтв імені Бориса Возницького в рамках проекту «Європейський вимір».

Географічне розташування Венеції між Сходом і Заходом, її славетна толерантність до іноземців, її одвічна боротьба зі стихією, прагнення до свободи, її державний устрій, що ґрунтувався на владі закону та повазі до особистості – усе це робить венеціанську культуру особливо близькою нам сьогоднішнім.

 

Гаспаре Діціані Беллуно. Брати продають Йосифа у рабство. Музей Ханенків

Усі зображення надано організаторами


На виставці представлені твори різних видів мистецтва 16–19 століть, які були народжені у Венеції, а також ті, що виникли під її впливом: портретний та пейзажний живопис і графіка, зокрема, мініатюри Розальби Карр’єра, картини Франческо Ґварді, Бернардо Белотто, Ґаспаре Діціані, Франческо Фонтебассо, славетне венеціанське скло і майоліка, текстиль і унікальні вироби меблярів. Більшість творів із колекції Музею Ханенків демонструватимуться вперше, після завершення ґрунтовної реставрації та досліджень. 

 

Кьяра Варотарі. Портрет патриціанки. Музей Ханенків

Також музей вперше презентуватиме проект за допомогою мобільного додатку Linzar: окрім коротких анотацій в експозиції, відвідувачі зможуть скористатися детальним електронним каталогом, доступ до якого буде відкрито у виставкових залах завдяки партнерській підтримці 3MR Studio. Реалізація цього проекту є особливо важливою з огляду на тему Дня музеїв 2018 року – «Гіперпідключені музеї: нові підходи, нові аудиторії» (Hyperconnected museums: New approaches, new publics). 

 

Портрет молодого чоловіка з маскою. Музей Ханенків


Кураторка виставки: Олена Живкова 

Вхідний квиток: 50 грн для дорослих, 25 грн для студентів та 12 грн для пенсіонерів та школярів.

Графік роботи музею: з 10:30 до 17:30 (вхід до 17:00).