Музей Революції Гідності започаткував премію імені Сергія Нігояна

В пам’ять про Сергія Нігояна, для втілення його мрій в життя, Громадська організація  «Родина Героїв Небесної Сотні» та творче об’єднання «Вавілон’13» започаткували Відзнаку імені Героя Небесної Сотні Сергія Нігояна, в рамках якої щороку проводитиметься конкурс творчих робіт на його честь.

 

«Сергій Нігоян планував творчу кар’єру, кар’єру артиста, актора. Зреалізувати її він не встиг. Ми будемо щорічно втілювати його ідею, організовуючи творчі конкурси, пов’язані з музичними творами. Адже музика є універсальною щодо часу, простору, географії», – зазначив член журі конкурсу Володимир Тихий.

 

Сергій Нігоян. 8 грудня 2013 року

Автор фото – Максим Білоусов

 

Відзнака покликана підтримувати молодих українських митців, які, як і Сергій, вбачають у творчості основу розвитку сучасної України, прагнуть до створення новітніх форм і сенсів мистецтва. На конкурс можна подавати проекти аудіо- та мультимедійних інсталяцій у публічному просторі.

 

«Це значно розширює коло потенційних учасників – у конкурсі зможуть брати участь не тільки композитори, випускники, студенти музичних закладів, а також спільнота медіа-артистів, саунд-артистів», – зауважила членкиня журі конкурсу Алла Загайкевич під час прес-брифінгу в Українському кризовому медіа-центрі.

 

До конкурсу запрошують студентів та випускників вищих навчальних музичних закладів, а також медіа-артистів України та української діаспори віком до 35 років. Подати заявки можна за встановленою формою до 15 липня 2018 включно. Переможцеві конкурсу нададуть 25 тисяч гривень для реалізації власного проекту.

 

«Щодо результату – звичайно, нам би дуже хотілося, щоб ми побачили вияв справжнього актуального, соціального мистецтва, яке створюється молодими людьми та показує вектор, куди насправді рухається українське сучасне музичне мистецтво», – наголосила Алла Загайкевич.

 

Відзнака імені Сергія Нігояна заснована в рамках проекту «Відзнаки Героїв Небесної Сотні» завдяки підтримці платформи «Велика ідея»  та 162 доброчинців  України та світу і  Міжнародного фонду «Відродження».

 

«ВІДЗНАКИ ГЕРОЇВ» – це ряд проектів для підтримки української молоді у тих галузях, у яких працювали чи мріяли працювати Герої. Ми хочемо, щоб наших рідних пам'ятали життєрадісними, сміливими та вільними, згадували за хороші справи і таким чином вшановували їх світлу пам'ять. Ми будемо розповідати світу про українських Героїв про їх мрії та любов до життя»говорить Володимир Бондарчук, голова Громадська організація  «Родина Героїв Небесної Сотні».

 

 

Сергій Нігоян – громадянин України вірменського походження, був палким патріотом нашої країни і мріяв про її світле майбутнє так гаряче, як мріють про це лише у 20 років. Життя Сергія обірвалося 22 січня 2014 року від  тяжких поранень в голову, шию і груди, спричинених свинцевою картеччю під час подій біля стадіону «Динамо» на Грушевського. Його було застрелено близько шостої години ранку, в момент, коли ще тривало перемир’я між мітингувальниками та «Беркутом».

 

Сергій мріяв про акторську кар’єру і навіть планував втілити свою мрію, тільки-но закінчиться Майдан. Але не встиг.