Музей Родена позичить більше 100 робіт новому музею в Китаї

Катрін Шевійот, керівниця музею Родена у Франції, відвідала Шеньчжень, Ханчжоу та новостворений Чжонган (Xiong’an New Area) у провінціях Гуандун, Чжецзян та Хебей відповідно цього місяця, щоб узгодити питання про створення філіалу французького музею у Китаї. Про це повідомляє Наомі Реа у медіа-ресурсі “Artnet”. Державна Адміністрація з питань культурної спадщини Китаю, Міністерство культури Франції та китайські колекціонери висловили готовність підтримати проект.

 

Бронзова скульптура Огюста Родена “Мислитель” у саду готелю "Бірон", що знаходиться в Музеї Родена у Парижі

Фото: artnet.com /  Bertrand Guay/AFP/Getty Images

 

Музей Родена запланував віддати більш ніж сто експонатів зі своїх колекцій протягом шести років, сподіваючись, що новий музей згодом буде формувати власну колекцію робіт скульптора. “Цей проект не один з тих, де ми просто одноразово дарували би експонати новому музею”, — вказує Шевійот — “Це радше культурна кооперація”.

 

Колекціонерка Ву Цзін, подруга пані Шевійот, планує взяти на себе повноваження наглядачки музею — вона уже опікується власним приватним художнім музеєм європейського мистецтва у Ханчжоу. Вона співпрацюватиме із колекціонерами робіт митця, діючи як представниця французького музею, щоб полегшити процедуру придбання робіт Родена для поповнення нової колекції.

 

Джерело: artforum.com