Музей сучасного мистецтва Одеси відкриває нову постійну експозицію

13 грудня о 18.00 в Музеї сучасного мистецтва Одеси відкриється нова постійна експозиція. Колекція музею цього разу отримає абсолютно нове звучання: замість того, щоб показувати різні явища одеського мистецтва згідно з хронологією, кураторка Вікторія Велікодоменко об'єднує твори згідно з темами, яких торкаються художники. Що ж стало імпульсом для таких змін?

 

Музей стверджує, що бачить своїм основним завданням створення платформи для вільної комунікації, де глядач зможе самостійно аналізувати мову сучасного мистецтва і відкривати для себе нові смисли. Для цього в новій експозиції МСМО застосовує підхід популяризований такими великими інституціями як Tate Modern (Лондон) і MoMa (Нью-Йорк): створення діалогу творів різних епох. Коли разом звучать голоси визнаних метрів і молодих авторів, глядач отримує можливість зіставляти їх позиції і робити власні обгрунтовані висновки. Подібний підхід не має аналогів в музейній практиці України.

 

Нерідко твори сучасного мистецтва викликають суперечливі почуття, нерозуміння і відторгнення. Ми задаємося питаннями про те, що може називатися твором сучасного мистецтва, чи етично художнє висловлювання з певних тем, як далеко може зайти художник в провокації. Але коли глядач щиро говорить собі: «Я не розумію, що переді мною», він тим самим оголошує про свій намір розібратися, зрозуміти предмет. Саме тоді мистецтво постає перед ним у всій своїй повноті. Коли ви готові до нового, готові міркувати про те, що виглядає незвично, а іноді й вороже, готові відчувати щось з приводу того, що знаходиться за межами буденності, саме тоді з'являється шанс прорватися на більш високий рівень розуміння реальності. Швидше в музей!

 

Фейсбук 

 

Дмитро Дульфан. No-Future-Now, 1997