Музей Вітні у Нью-Йорку готує масштабну ретроспективу Воргола

Музей американського мистецтва Вітні докладає великих зусиль заради відкриття майбутньої виставки-блокбастера, присвяченої творчості Енді Воргола. Виставка під назвою  "Енді Ворхол від А до Б і навпаки" (Andy Warhol—From A to B and Back Again) триватиме з 12 листопада до  31 березня 2019 року. 

 

Це буде перша виставка Воргола, організована американським музеєм, із 1989 року. Планування проекту розпочалося "сім-вісім років тому", — говорить Вайнберг. Тривалість визрівання виставки пояснюється кількома основними кураторськими проблемами, що виникають у ході праці із роботами Воргола — "величезна кількість знань" та "достача музейного простору" необхідні для того, щоб максимально точно представити виставку.  Останнє часто недоступне більшості сучасних музеїв через страхові витрати на кредити.

 

Енді Воргол. Диптих Мерілін, 1962

theartnewspaper.com

 

Організацією виставки займається заступниця директора із міжнародних ініціатив та старша кураторка Музею Вітні — Донна де Сальво. Вона працювала з Ворголом на двох виставках у Dia Art Foundation у 1980-х роках. Де Сальво "зараз є однією із останніх кураторів, які фактично мали безпосередній зв'язок" із художником у своєму житті, говорить Вайнберг.

 

Хоча музей має у своїй колекції більше ста робіт Воргола, виставка представить лише її "незначний відсоток". Експозиція займе галерею розміром у більш ніж півтори тисячі кв. метрів. Проект впорядкує 350 творів Воргола в різних медіа, що з ними працював митець, — картин, малюнків, принтів, скульптур, фільмів, відеороликів  та фотографій, — за хронологією та темою виставки, якв доводить, що кар'єра художника не пішла на спад, після замаху на життя Ворхола у 1968 році Валері  Соланас.

 

Вайнберг каже: "Більшість людей думали, що Воргол вичерпав себе, що після 60-х він повторюється". У Вітні, однак, його творчий доробок з'явиться як "континуум", починаючи від комерційних ілюстрацій початку 1950-х років до невиразних пізніх творів 1970-х і 1980-х років, у яких більшість знакових мотивів митця абстрактно переосмислені.

 

Всупереч твердженню самого Воргола, що не існувало нічого поза його роботами, виставка буде "переглядати" чорно-білі картини митця на основі газетних повідомлень та карт "холодної війни" з урахуванням втручання Ворхола до політики і його активності щодо епідемії СНІДу у Нью-Йорку.

 

Ворхол має "багаторічну затребуваність" у сучасну добу цифрових технологій та соціальних медіа. Адже до створення інстраграму його капсули, фотографії та фільми намагалися "збирати світ" та вивчати "зміни себе самих". Відвідувачі виставки зможуть  робити селфі із більшістю представлених робіт. Вайнберг сподівається, що виставка змусить молоде покоління "усвідомити, звідки це починалося".

 

Передбачаючи успіх шоу про Воргола, Вітні планує зробити доступними онлайн квитки вже із серпня.

 

Джерело: The Art Newspaper