Музейника, який виступав проти Ройтбурда, виключено з Міжнародної ради музеїв

Вчора на засіданні президії відділу Міжнародної ради музеїв (ICOM) в Україні було ухвалено рішення про виключення Володимира Островського і його цивільної дружини Ольги Куцан за порушення професійної етики. Про це на своїй сторінці у Фейсбук повідомила Олександра Ковальчук, заступниця директора Одеського художнього музею з питань розвитку.

 

Читати також: АЛЕКСАНДР РОЙТБУРД: “Ситуация в Украине сейчас очень близка к культурной катастрофе”

 

Володимир Островський

Фото: Фейсбук-сторінка Олександри Ковальчук

 

"Мені шкода, що до цього дійшло. Шкода, що Володимир Іванович взяв участь в цькуванні Олександра Ройтбурда, шкода, що за 3 місяці не знайшов в собі сил і мудрості вибачитися, хоча б в індивідуальному порядку.


Розумію, що Володимир Іванович міг щиро вірити, що Олександр принесе шкоду музею. Три місяці по тому, стало очевидно, що колекція поповнюється дарами, картини вперше отримують гідні рами, картини вперше реставруються в такій кількості, у експозиції з'являються більш цікаві роботи", — зауважує Олександра Ковальчук.

 

Рішення про виключення Островського і Куцан — прецедент для спільноти українських музейників.

 

Нагадаємо, що у березні, коли кандидатуру Олександра Ройтбурда було висунуто на посаду директора Одеського художнього музею, Володимир Островський, музейний працівник, колишній директор Музею заявив, що у 90-х художник писав картини, використовуючи людські екскременти, та навів дані, які нібито отримав внаслідок експертизи. Як стало відомо, бланк експертизи було підроблено Ольгою Куцан.