Музейну декомунізацію обговорять в Українському кризовому медіа-центрі

«Музейна декомунізація» – дискусія, що відбудеться 13 квітня о 16:00 в Українському кризовому медіа-центрі (м. Київ; Український дім – вул. Хрещатик, 2). На захід запрошують музейних працівників, викладачів курсів музеєзнавства, студентів-істориків, культурологів та всіх, хто цікавиться станом справ в українських музеях.

 

Фрагмент дискусії «Декомунізація: війна пам’ятників» в УКМЦ

 

«Музейна декомунізація» дасть відповіді на запитання: що робити з музейними експонатами, які містять символіку, що підпадає під дію «законів про декомунізацію»? Як уникнути заміни однієї пропаганди на іншу, якою має бути суспільна функція музею в наш час?  Як вплинуть «закони про декомунізацію» на формування і збереження музейних фондів? Що доцільніше – прибирати експонати з вітрин чи намагатися їх «розговорити»? Як має змінитися система підготовки музейних кадрів та система управління музеями, аби відбулася справжня, а не позірна декомунізація?

 

Учасники дискусії


Василь Рожко – начальник Управління музейної справи та культурних цінностей Міністерства культури України; 


Леся Гасиджак  – редакторка веб-порталу «Музейний простір», Начальник Інформаційно-аналітичного відділу ГО «Український центр розвитку музейної справи»;


Анастасія Чередниченко  –  головна редакторка журналу «Музейний простір»; 


Леонід Марущак  – куратор Мистецького напрямку Українського кризового медіа-центру;


Анастасія Гайдукевич  – начальник Відділу музейної справи Українського інституту національної пам'яті;

 
Оксана Баршинова – мистецтвознавець, Завідувачка Відділу мистецтва ХХ-початку ХХІ ст. Національного художнього музею України;


Модератор: Владислава Осьмак, керівник Центру урбаністичних студій Національного університету «Києво-Могилянська академія» (співорганізатор заходу).