На благодійному мистецькому аукціоні в ЦУМі зібрали понад 90 тисяч гривень
25 листопада у Києві пройшов закритий благодійний аукціон «Від червоного до жовто-блакитного», організований аукціонним домом Kupava та Kyiv Lions Club. Під час події було продано понад 30 робіт, включаючи благодійні лоти, прибуток від продажу яких – понад 90 тисяч гривень – передадуть на благодійність.
До простору Sky Art Foundation, розміщеному на 7 поверсі ТЦ ЦУМ, було запрошено колекціонерів та шанувальників мистецтва. Серед придбаних лотів – твори Віктора Герценка, Юлії Беляєвої, Бориса Колесника, Максима Мамсікова, Зінаїди Зацепіної, Анатолія Жежера, Юрія Щербатенка, Лесі Хоменко, Олександри Чичкан, Костянтина Ломикіна, Ельміри Шемседінової, Павла Маркмана та інших.
Юлія Беляєва. Батьківщина-мати (Родина-мать)
Усі зображення надано організаторами
Частина робіт з колекції була надана Людмилою Березницькою виключно для благодійних цілей. Прибуток від продажу цих лотів призначений для проектів громадської організації Kyiv Lions Club з підтримки дитячої онкологічної клініки.
Найдорожчим лотом, проданим на аукціоні, стала картина «Ліс» Сергія Шишка – видатного українського митця, майстра ліричного пейзажу та натюрморту. Його роботи високо ціняться на аукціонах, зберігаються в музеях та приватних колекціях.
Ведучим аукціону бів Мартін Нанн – міжнародний експерт з комунікацій та маркетингу, журналіст та учасник благодійних ініціатив. Він уміло підбивав публіку, пробуджуючи інтерес гостей до лотів. Співведучим виступив Євген Березницький – куратор та арт-консультант. Він розповідав про цінність представлених робіт та приймав заочні ставки по телефону.
С. Шишко. Ліс
На аукціоні були виставлені роботи українських художників, які мають рейтинг на українському ринку та за кордоном. Серед авторів 90 представлених творів були й молоді майстри, які вже полюбилися колекціонерам. Перед аукціоном всі лоти були виставлені на загальний огляд протягом 6 днів.
«Цим проектом аукціонний дім Kupava прагнув пожвавити арт-ринок України та привернути увагу суспільства до багатого художнього спадку країни, – розповідає Людмила Березницька, кураторка проекту. – Крім того, ми змогли показати як об’єднані зусилля меценатів можуть приносити користь суспільству одночасно в декількох сферах. У нашому випадку – це розвиток арт-ринку, допомога нужденним та знайомство українців з «героями нашого часу» в світі мистецтва».
П. Маркман. Муравки