На Михайлівській площі встановили нові скульптури

Сьогодні, 14 грудня, на Михайлівській площі в Києві представили перші скульптури проекту "Янголи націй". Представники дипломатичних місій Литви, Латвії, Молдови, Болгарії та Ізраїлю презентували янголів, їхні місця розташування, а також послання до України.

 

Фото з презентації проекту "Янголи націй"

 

Так, Надзвичайний та Повноважний Посол Республіки Болгарії в Україні пан Красімір Мінчев подарував киянам Янгола Просвітництва, який зайняв своє місце на Михайлівській площі і символізуватиме спільність слов'янських культур обох народів: "Київ – одне із найкрасивіших міст Європи, тому мені так сподобалася ідея і ми одразу підключились. Хочу подякувати, що наш янгол зветься "Янгол Просвітництва". Ви всі знаєте, що болгари пишаються тим, що Кирило та Мефодій, творці свлов’янської азбуки, були болгари. І це додає символізму".

 

Поділився майбутніми планами проекту меценат фонду-організатора Ігнас Юрконіс "Сьогодні ми відкриваємо проект. Перший етап – це 25 янголів, які впродовж трьох місяців "приземляться" у Києві. Кожен із них символізуватиме зв’язок Києва з різними країнами. Зісканувавши код на табличці біля янгола, можна буде дізнатись про історію та визначні місця навколо того місця, де він встановлений".

 

По завершені презентації усі янголи лишилися на Михайлівській площі, звідки впродовж тижня вони відправляться на свої локації.

 

Так, Янгол Долі від посольства Латвії буде встановлений на Поштовій площі, Янгол Інновацій від Ізраїлю відправиться на територію ВДНГ, Янгол Братерства від Литви прикрашатиме Андріївський узвіз, а посланець Молдови Янгол Віри займе місце на Контрактовій площі.

 

На заході були присутні: 

Олег Гаряга, голова Шевченківської районної у місті Києві  державної адміністрації;  

Валентин Мондриївський, голова Подільської районної у місті Києві державної адміністрації;

Красімір Мінчев, Надзвичайний і Повноважний Посол Посольства Республіки Болгарія в Україні ;

Руслан Болбочан, Надзвичайний і Повноважний Посол Посольства Республіки Молдова в Україні;

Юріс Пойканс, Надзвичайний і Повноважний Посол Посольства Латвійської Республіки в Україні;

Геннадій Поліщук, радник Посольства Держави Ізраїль в Україні;

Римантас  Шегжда, аташе з комерційних питань Посольства Литовської Республіки в Україні;

Юргіс Гедріс, аташе з культурних питань Посольства Литовської Республіки в Україні.