На презентації «Розстріляного відродження» покажуть архіви КДБ

26 квітня о 16:00 в рамках V Книжкового Арсеналу видавництво «Основи» презентує збірку «Розстріляне відродження», в яку увійшли твори репресованих українських письменників 1920-1930-х років.

 

Обкладинка видання «Розстріляне відродження»

 

Книга складається з літературного доробку Євгена Плужника, Михайля Семенка, Миколи Зерова, Павла Тичини, Максима Рильського, Миколи Хвильового, Григорія Косинки, Юрія Яновського та Остапа Вишні. Спеціально для «Розстріляного відродження» художник Сергій Майдуков створив 20 ексклюзивних ілюстрацій, які доповнюють тексти додатковим змістом.

 

 

Сергій Майдуков. Ілюстрація до «Вершників» Юрія Яновського (з видання «Розстріляне відродження»)

 

На презентації проекту відвідувачам також покажуть архіви КДБ – листи, доноси та вердикти, пов’язані зі справами, які вели проти українських митців.

 

 

Сергій Майдуков. Ілюстрація до новели «В житах» Григорія Косинки (з видання «Розстріляне відродження»)

 

«“Розстріляне відродження” – книга про тих, кого система зламала або знищила», — говорить упорядник видання Анна Копилова. — «Це не тільки прекрасні вірші та новели, які нікого не залишать байдужими. Це пам’ять про геніальних людей, які не знали страху і у найтемніші часи мали сміливість говорити правду. Я вважаю, що вони заслуговують на те, щоб бути гордістю сучасної України, щоб наші діти знали їхні імена».