На російському аналогу eBay продали “оригінального” да Вінчі

Росіянин, який рекламував «оригінальну» роботу Леонардо да Вінчі вартістю понад 72 млн євро на сайті Avito (російський рекламний сайт, схожий на eBay), повідомив, що знайшов покупця. «Дмитро», з міста Мамоново в Калінінградській області, говорить, що картина під назвою «Молода дівчина в хутрі» була визнана оригіналом стокгольмською компанією з оцінки творів мистецтва Atelje Catellani. Він опублікував фотографії супровідної документації разом з картиною 1 серпня.

 

Зображення: The Art Newspaper


В оголошенні, видаленому через чотири дні після публікації на Avito, йшлося: "Увага: я продаю оригінальну картину Леонардо да Вінчі «Молода дівчина в хутрі». Місцезнаходження: Німеччина ... оціночна вартість € 280 млн ... ціна € 72 млн".


На питання, чому він продавав картину онлайн, а не через аукціонний дім, Дмитро відповів: «Чому це видається вам таким дивним? Я зміг продати її через Авіто».


Він відмовився розповісти, як став власником картини, чому твір перебуває в Німеччині і хто є покупцем.


Представник Atelje Catellani каже: «Ніхто не має права пропонувати картину. Мандату не існує; ніхто не має доступу до картини». У листі йшлося, що фірма не має права ділитися будь-якою додатковою інформацією.


Нагадаємо, що "Спаситель світу" да Вінчі став найдорожчою картиною у світі, будучи проданий за 450 млн доларів на аукціоні Christie's в Нью-Йорку у 2017 році.


Термін дії усіх інших оголошень Дмитра на Avito — матеріалів для професійної сертифікації управління проектами і набору електронних книг — закінчився.

 

Джерело: The Art Newspaper