На ВДНГ пройде вечір медіа-арт перформансу

18 липня на ВДНГ відбудеться вечір медіа-арт перформансу — резульат взаємодії митців під час першого міжнародного фестивалю перформансу Carbonarium. В рамках вечора буде представлено 3 медіа-арт перформанси та 1 музичний перформанс від SYNXRON. Коротко про них розповідаємо далі.

 

Перформанс Behind the Stream в ArtUkraine Gallery

 

LUMINE: SENSE

SYNXRON (UA), Марія Пяткова (RU / DE) (Zhivaja Forma) + Vj Yarkus (UA)

Міжнародна команда митців досліджує багатогранні взаємини сучасної людини з семантикою, символікою і сенсорикою цифрового світу. За допомогою нових медіа — віртуальної реальності, інтерактивного звуковидобування, лазерних проекцій — митці створюють утопічні віртуальні світи, розміщуючи в них реальну людину з її світосприйняттям і почуттями. Вони запрошують вас стати свідками еволюції людської чуттєвості в цифрових віртуальних просторах.

 

BEHIND THE STEAM

SYNXRON (UA), Марія Пяткова (RU / DE) (Zhivaja Forma), Олександр Пятков (RU)

Що означає бути «в потоці», проживати «стан потоку»? Можливо, стан повної включеності у віртуальне середовище? Відповіді на ці питання SYNXRON та Марія Пяткова досліджують в аудіо-VR-танцювальному перформансі «BEHIND THE STREAM».

 

Натхненням для креативного дослідження українсько-російсько-берлінської команди стали змістовні трактування старослов'янських дієслів, що передають Рух, Закінчення та Напрямок. Одночасно дієслово означає потрійність — передача звукової форми та прихованої форми думки. Саме за таким принципом митці вивчали стан потоку і можливості індивідуума перебування в ньому.

 

Як я можу залишатися в стані «потоку»? Що відбувається з свідомістю і тілом, коли цей стан порушується? Чи вільний я в своїх рішеннях, або ж мені залишається покластися на волю якоїсь уявної зовнішньої сили, що керує потоком? Зберігаючи триєдність форм вираження, міжнародна команда представляє Потік як єднання live-музичної імпровізації, візуальних образів, створюваних у віртуальній реальності в реальному часі, і танцювального перформансу. У своїй роботі митці об'єднують на сцені різні форми медіа-мистецтва в загальній живий імпровізації, не тільки реконструюючи Потік, але і побічно апелюючи до свого загальнослов'янського походження.

 

Проект зародився в Києві як перформанс в рамках виставки Анни Миронової «ЗА ТЕЧІЄЮ» та був вперше представлений в квітні 2018 року в галереї ART Ukraine, Київ.

 

СЕНСОРИКА СВІТЛА

SYNXRON (UA), Марія Пяткова (RU / DE) (Zhivaja Forma), Vj Yarkus (UA)

Людина і світ. Скупчення часток. Потоки хвиль. Явища в чомусь різні за своєю природою, але в чомусь схожі. Чи можна вважати світло матерією, а фізичне тіло набором коливань різної частоти? Де та межа, що дозволяє перехід з одного в інше? Якщо світло все-таки матеріальне, чи можемо ми доторкнутися до нього? Чи можемо сподіватися на відгук?

 

У перформансі "Сенсорики світла" SYNXRON, Марія Пяткова та VJ Yarkus (UA) створюють утопічний віртуальний аудіовізуальний простір зі звуку і лазерних променів, розміщуючи в ньому реальну людину, з її тілесністю, почуттями і переживаннями. Актор взаємодіє зі звуком і світлом в спробі виявити спільність та нові можливі взаємодії. В ході цієї незвичної комунікації ми спостерігаємо спроби актора вийти за межі емоцій і можливостей людини. Так фантастично і в той же час так людяно. Чи вдасться людині відчути матеріальність світу? Чи можлива інтеграція таких різних за своєю природою явищ? І чи зможе актор створити новий інтегрований простір, гармонійно поєднуючи світло, звук і чуттєвість людського тіла?

 

В роботі задіяні звукореактивна генерація звуку та інтерактивне управління лазерами.

 

 

Дата: 18 липня, початок о 21.00

Місце: Проспект Академіка Глушкова, 1, павільйон 13, арт резиденція Carbon

Організатори: Carbon, SYNXRON