На вулицях Нью-Йорка відкрилася масштабна виставка Ай Вейвея

На вулицях Нью-Йорка відкрилася довгоочікувана виставка відомого китайського худжника Ай Вейвея «Хороші паркани — хороші сусіди». Проект використовує паркани як спосіб переосмислення процесів імміграції, кордонів і тривалої кризи біженців. Виставку, представлену масштабними інсталяціями та фотографіями, можна побачити більше ніж в 300 місцях, як державних, так і приватних, по всьому місту.

 

Тут і далі — Ай Вейвей. Проект «Хороші паркани — хороші сусіди». 2017

Фото: artnet

 

«Я маю відплатити місту своєю любов'ю», — наголосив художник на прес-конференції в Центральному парку, охарактеризувавши Нью-Йорк як «місто, де хоче бути кожен молодий художник», де «ти ніколи не відчуваєш, що ти іноземець».

 

Зауважимо, що розташування однієї з найбільших робіт в рамках виставки, — «Позолоченої клітки», встановленої на південно-східному вході Центрального парку, — зовсім не випадкове. Її добре видно з верхівки Башти Трампа, де сумнозвісний президент жив у золотій квартирі. За словами Ай Вейвея, він «зробив його (твір — ред.) золотим, аби порадувати» президента, затятим критиком якого є митець.

 

Джерело: Artdaily

 

Фото: artnet

Фото: Dezeen

Фото: artnet

Фото: artsy.net

Фото: artnet

Фото: artsy.net