Нацмузей пропонує по-новому подивитися на «Українську лінію модерну»
До 27 квітня у Національному художньому музеї України буде відкрито виставковий проект «Українська лінія модерну (на лінії вогню)», куратором якого є Ольга Жбанкова. Із прес-релізу:
Не з власної волі 20 січня 2014 року музей зачинив свої двері. Місія – нести прекрасне, добре, вічне, спілкуватися з глядачами, розповідати про українське мистецтво – відійшла на другий план. Головним завданням співробітників стало збереження музейної колекції та творів, які перебувають в експозиції. У музеї залишились співробітники-чергові, працівники ДСУНС, численні вогнегасники, пожежні рукави, порожні стіни на першому поверсі – і виставка, до якої готувалися більше двох років. Експонати для неї обирали з музейних та приватних колекцій по всій Україні і завозили до НХМУ вже через кордон внутрішніх військ. Куратор і мистецтвознавець Ольга Жбанкова навіть встигла провести екскурсію 19 січня.
Лінії долі непередбачувані, але в людській волі їх скеровувати. Ми продовжуємо «Українську лінію модерну»: на знак пошани до людей, які взяли на себе сміливість змінювати і творити новий світ; на знак вдячності нашим колегам-музейникам та колекціонерам, які не поставили під сумнів перебування довірених творів на Грушевського, 6; на знак гордості тим, що Україна і українці – є. На знак пам’яті.
Виставка «Українська лінія модерну» стала своєрідною паралеллю до подій, що відбувалися безпосередньо під стінами музею. Вони надали змогу ще гостріше відчути красу і гармонію, яких завжди прагнула людина, і які стали основою і суттю естетики модерну.
На виставці представлено твори О. Мурашка, А. Маневича, Ф. Кричевського, І. Мясоєдова, В. Максимовича, М. Жука, П. Холодного, О. Новаківського, В. Котарбінського, М. Врубеля з колекції Національного художнього музею України, художніх музеїв Харкова, Сум, Лебедина, Дніпропетровська, Полтави, музеїв Києва – Національного музею російського мистецтва, Національного музею народного декоративного мистецтва, Національного музею мистецтв ім. Богдана та Варвари Ханенків, Музею історії Києва, а також приватних збірок Львова та Києва. Експозицію доповнено предметами дизайну та ужитковими речами.
Також у розкладі музею: кураторська екскурсія, лекції тощо.