Найкращих українських фотографів видадуть у книжках

Українська Фотографічна Альтернатива та видавництво «ArtHuss» презентують нову серію книг про українських фотографів. Це відбудеться 28 травня о 15:30 у київській Я Галерея (вул. Хорива, 49Б) в рамках фестивалю Photobookshow Kyiv.

 

 

На презентації розкажуть про основні тенденції у світовій культурі фотокниг, про «Тотальну фотографію» Євгенія Павлова та фотокнижковий процесс в Україні, і про те, які подальші плани проекту.

 

Перша фотокнига вже вийшла у квітні і присвячена творчості одного із засновників Харківської школи фотографії – «Євгеній Павлов. Тотальна фотографія». Вона містить три серії («Тотальна фотографія», «Парнографія», «Друге небо»), які були створені автором у 1990-х, і презентує саме розфарбовані фотографії – унікальне явище, що вирізняє українську фотографію і локальну школу з-поміж інших у світовій історії фотографії. Редакторська группа проекту: Міша Педан, Олена Булигіна, Аліна Сандуляк.

 

На презентації будуть присутні:


Міша Педан – фотограф, головний викладач Стокгольмської фотошколи Kulturama. Художній керівник фестивалю фотокниг Spine у Стокгольмі та засновник «Української фотографічної альтернативи». З початку 1990-х живе та працює у Швеції.

Костянтин Кожемяка – власник типографії huss, засновник фонду культурних ініціатив «ArtHuss» та одноіменного видавництва.

Аліна Сандуляк – мистецтвознавець, дослідник фотографії. Науковий співробітник Національного художнього музею України. Автор рубрики про фотографію «Фотофонд» у виданні ART UKRAINE. Куратор курсу фотографії при Школі візуальних комунікацій.

 

Вхід – вільний.