Не зміг промовчати: у Дуврі з'явився мурал Бенксі про Брексіт

У неділю в місті Дувр на піденному сході Англії з'явився новий твір Бенксі — перше висловлювання загадкового британського вуличного митця про Брексіт, пише artnet. Мурал зображає будівельника, що позбувається одної з зірок на прапорі Європейського Союзу за допомогою зубила і молотка. Офіційні представники митця підтвердили, що авторство й справді належить йому, до того ж Бенксі опублікував кілька фотографій муралу в своєму Інстаграмі.

 

Тут і далі — новий мурал Бенксі в Дуврі

Фото:AOL.co.uk

 

Мало сумнівів у тому, що зірка, яка зникає з прапора, має символізувати вихід Великої Британії з Євросоюзу, запланований на квітень 2019 року. Місце твору не випадкове: мурал з'явився на стіні кав'ярні Castle Amusements, неподалік від поромного терміналу, який з'єднує Великобританію з континентальною Європою, повідомляє The Guardian. Більш того, Дувр розташований через канал від Кале, місця колишнього великого табору біженців, де Бенксі створив низку робіт в кінці 2015 року. 

 

Фото: Toronto Star

 

Час також має значення. Велика Британія саме готується до позачергових виборів, що мають відбутися 8 червня, скликаних прем'єр-міністром Терезою Мей, яка шукає сильніший мандат на просування Брексіта у зв'язку з опозицією в парламенті. Тим часом на виборах у Франції переміг симпатик Союзу, центрист Еманюель Макрон.

 

Фото: Arrested Motion