Ненсі Спектор призначено арт-директоркою Музею Гуггенхайма

Річард Армстронг, директор Музею та Фонду Соломона Гуггенхайма, оголосив про обрання кандидатури Ненсі Спектор на посаду арт-директора та головного куратора інституції, призначуваного Дженніфер і Девідом Стокман (Jennifer and David Stockman Chief Curator). На новій посаді фахівчиня очолить концептуальне та стратегічне формування колекцій, виставок та культурних програм в Музеї Гуггенхайма в Нью-Йорку та у всіх його міжнародних філіях.

 

Ненсі Спектор

Фото: INEZ AND VINOODH

 

Ненсі Спектор пропрацювала в Музеї більше 29 років, зокрема займаючи посади заступника директора та головного куратора, призначуваного Дженніфер і Девідом Стокман. З квітня 2016 року фахівчиня працювала в якості заступника директора та головного куратора в Бруклінському музеї. Повернувшись в Музей Гуггенхайма, Спектор підпорятковуватиметься безпосередньо Річарду Армстронгу.

 

Річард Армстронг зауважив: "Впродовж минулого року ми по новому поглянули на підхід Музею Гуггенхайм до створення художніх програм та управління ними в Нью-Йорку та за кордоном. Це відкриття виявило потребу в людині, яка б забезпечила керівництво та стратегічне бачення колекцій, виставок та програм у всіх аспектах Фонду та усіх музеях у нашому міжнародному сзір'ї. За багато років своєї роботи в Музеї Гуггенхайма Ненсі Спектор формувала нашу інституцію винятковим та показовим чином. Вона є ідеальним кандидатом на цю нову посаду в співпраці з Музеєм Гуггенхайма, що сприятиме усвідомленню та переосмисленню великої мети, яку його засновники дали йому 80 років тому. Ми раді вітати її з новим призначенням".

 

Ненсі Спектор отримала ступінь магістра в галузі історії мистецтв у Інституті мистецтв Стерлінга та Франсін Кларк (Clark Art Institute) у Вільямстауні (Массачусетс) та магістра філософії в Міському університеті Нью-Йорка  після закінчення Коледжу Сари Лоуренс. Протягом більш ніж 29 років роботи в Музеї та Фонді Соломона Гуггенхайма, у тому числі 10 років у якості заступника директора та головного куратора, вона організовувала виставки концептуальної фотографії, творів Фелікса Гонсалес-Торрес (Felix Gonzalez-Torres), курувала проект "Cremaster cycle" Метью Барні (Matthew Barney) й виставки Річарда Прінса (Richard Prince), Луїзи Буржуа (разом з Tate Modern), Марини Абрамович та інших.

 

Фахівчиня також написала низку есе до книг про сучасне візуальне мистецтво, досліджуючи творчість таких митців як Мауріціо Каттелан (Maurizio Cattelan), Люк Тюйманс (Luc Tuymans), Роні Хорн (Roni Horn), Жанін Антоні (Janine Antoni), Дуглас Гордон (Douglas Gordon), Тіно Сегал (Tino Seghal) та Мона Хатум (Mona Hatoum). 

 

Джерело: artdaily.com