Неореалізм польської фотографії демонструють у Харкові

Із 6 жовтня у «ЄрміловЦентр» (м. Харків; Площа Свободи, 4) триває проект «Неореалізм у фотографії і кіно» (Польща/Україна). Він розповідає про нову течію у візуальному мистецтві країн, що зародилася в другій половині ХХ століття.

 

 

Основою проекту є виставка «Неореалізм. Польська фотографія. 1950-1960-ті». На ній можна переглянути роботи Єжи Левчинського, Марека П'ясецького, Тадеуша Ролке, Софії Рідет та інших, що скидаються на «уламки втраченої або незавершеної стрічки, яка у свою чергу нагадує якийсь неіснуючий фільм італійського неореалізму». Куратор – Рафал Левандовський (Польща).

 

В рамках «Неореалізму…» також презентують фільм «Час життя об’єкту в кадрі» (2012) Олександра Балагури та Світлани Зінов’євої. Автори називають стрічку «фільмом про не знятий фільм», присвяченому українським фотографам 1970-1990-х рр. (Олександр Чекменьов, Євгеній Павлов, Володимир Кукоренчук, Олександр Ранчуков, Анна Войтенко).

 

А 7 жовтня о 17:00 в «ЄрміловЦентрі» розпочнеться конференція «Неореалізм у часі конфлікту» за участю провідних фахівців та експертів з фотомистецтва Польщі та України. Її куратори – Рафал Левандовський (Польща), Тетяна Павлова (Україна).

 

«Неореалізм у фотографії і кіно» можна відвідати в Харкові до 23 жовтня.