Ніч авангарду в Мистецькому Арсеналі

Сьогодні у Мистецькому Арсеналі в рамках виставкового проекту СЦЕНА УКРАЇНСЬКОГО АВАНГАРДУ відбудеться НІЧ АВАНГАРДУ – ніч кіно, музики, поезії.  Відвідувачів чекає цікава програма, інспірована авангардним мистецтвом початку ХХ століття та унікальна нагода подивитися взірець класичного німого кіно –  «Той, хто отримує ляпаси» (1924)  у музичному  супроводі всесвітньовідомого ALLOY ORCHESTRA (США).

 

Під час проведення НОЧІ АВАНГАРДУ відбудеться благодійна акція зі збору коштів для надання допомоги дітям переселенців зі Сходу України, організаторами якої є  НКММК «Мистецький Арсенал» та БФ «Мистецький Арсенал». 

 

В той час, коли говорить зброя, музи мовчать. У НІЧ АВАНГАРДУ в Мистецькому Арсеналі музи промовлятимуть заради єдності народу і нашого майбутнього – дітей, що були змушені покинути свої домівки через військові дії. Сьогодні мусимо забезпечити тил, запобігти його роз’їданню зсередини внутрішньою ворожнечею та допомогти адаптуватися в нових умовах насамперед маленьким українцям, чий звичний світ змінився назавжди. Ми можемо допомогти їм у різний спосіб – надати речі першої необхідності, забезпечити дозвілля, поки батьки намагаються вирішити нагальні життєві проблеми, створити сприятливі умови для психологічної реабілітації, творчої реалізації, медичного догляду та ін. Поки що цими питаннями найефективніше займається громада – волонтерські ініціативи, що консолідують довкола себе усіх небайдужих.

 

 

 

Ніч авангарду розпочнеться о 18:00 лекцією мистецтвознавця Дмитра Горбачова «Сценографія українських авангардистів». Для Дмитра Омеляновича авангард став  визначною та напрочуд особистою темою наукового опрацювання всього професійного життя.  Серед найбільш відомих його книг: «Анатолій Галактіонович Петрицький», «Український авангард», «Спогади про художника». Альбом «Олександр Хвостенко-Хвостов», «Малевич Украина», тощо.

 

Горбачов Дмитро Омелянович, мистецтвознавець

 

Саме Дмитро Горбачов курував перші міжнародні виставки українських авангардистів у 1990-х роках та присвятив себе поверненню забороненого мистецтва України із радянського забуття.

 

О 19:00 відбудуться читання творів доби «розстріляного відродження» від Міжнародного поетичного фестивалю «TERRA РOETICA». Класиків читають: Вано Крюгер, Олег Коцарєв, Андрій Пермяков (Рівне), Таня-Марія Литвинюк, Олеся Венгринович, Світлана Дідух-Романенко, Оксана Боровець.

Літературознавчі вкраплення від професора КНУ ім.Т.Шевченка Юрія Коваліва.

Модерують: Сергій Архипчук та Леся Мудрак.

 

О 20:00 ви матимете нагоду переглянути стрічку «Той, хто отримує ляпаси» (1924) у супроводі ALLOY ORCHESTRA (США). Кінопоказ відбувається за підтримки Посольства США в Україні.

 

Кадр з кінофільму «Той, хто отримує ляпаси»

 

ALLOY ORCHESTRA – це один із найбільш відомих в світі  і найцікавіших музичних гуртів, що створює  та виконує музику до класичних німих фільмів майже 25 років. Співпрацюючи з такими авторитетними кіноархівами як George Eastman House та British Film Institute, AlloyOrchestra виступає на найбільших театральних сценах та найавторитетніших кінофестивалях німого кіно: Telluride Film Festival, Giornate del cinema muto, San Francisco Silent Film Festival. AlloyOrchestra створили музичний супровід до десятків німих кіношедеврів, серед яких «Генерал» (1926), «Привид опери» (1925), «Носферату» (1922), «Вітер» (1927), «Метрополіс» (1926), в тому числі й українських – «Людина з кіноапаратом» (1929) Дзиги Вертова та «Земля» (1930) Олександра Довженка.

 

ALLOY ORCHESTRA

 

В Києві  ALLOY ORCHESTRA представить свою останню роботу, новий саундтрек до класичного американського фільму 1924 року «Той, хто отримує ляпаси». Фільм знято за мотивами  однойменної п’єси Леоніда Андрєєва. Це був перший фільм, який почали знімати після об’єднання студій Семюела Голдвіна і Луїса Майєра.

 

О 22:00 дует Мар'яни Головко і Валерія Кошмана виступатимуть зі спеціальною джазовою програмою.

Зворушливий дует, який разом вже більше 5 років. Відчуваючи музику глибоко та чуттєво, виконують пісні різних часів та різних жанрів – від джазу до сучасної англійської популярної музики, від класики до кросоверу, від народної до авторської української пісні. 

Мар'яна Головко  –  викладачка вокалу у Національному педагогічному університеті ім. Драгоманова та  у своїй студії Vocal Workshop. Має свою авторську передачу на Радіо «Аристократи» - «Клуб Благородных певиц», в якій знайомить слухачів зі світовими еталонами жіночого голосу.

Валерій Кошман – відомий київський гітарист.

 

Валерія Чачібая

 

На терасі Ночі Авангарду – спеціальна музична програма від Валерії Чачібаї, продюсера програми The Selector, спеціальний ефір Радіо Аристократи.

А також – захоплюючі екскурсії для тих, хто не встиг відвідати виставки «Сцена українського авангарду», «Еволюція мрії: Новий Старий Арсенал». Виставки працюють лише до 29 червня.

 

 

Лазар Лисицький. Абстракція. 1919.

 

 

 

 

НКММК «Мистецький Арсенал» та Благодійний фонд «Мистецький Арсенал» взялися допомогти Ініціативній групі волонтерів «Київ-Схід-Діти», яка займається організацією дозвілля та соціальною адаптацією дітей переселенців зі Сходу України. Благодійні внески, зібрані під час НОЧІ АВАНГАРДУ, акумулює Благодійний фонд «Мистецький Арсенал». Усі, хто бажає долучитися до надання допомоги, можуть перерахувати благодійні внески на рахунок БФ «Мистецький Арсенал».