Ніч містерій та шекспірівський «Глобус» у Мистецькому Арсеналі
17 травня у рамках проекту THE SHOW WITHIN THE SHOW у Мистецькому Арсеналі відбудеться НІЧ МІСТЕРІЙ — ніч мистецтва, музики, кіно і театру.
17 травня до міжнародного дня музеїв під час Ночі Містерій в анфіладній частині Мистецького Арсеналу (праве крило) стартує Виставковий проект «Еволюція мрії: НОВИЙ СТАРИЙ АРСЕНАЛ», який продемонструє відвідувачам трохсотлітню історію Мистецького Арсеналу від часів існування на його території Вознесенського дівочого монастиря XVI ст., Печерської фортеці, військового секретного заводу до його трансформації на культурну інституцію. Оновлений Арсенал закумулював енергію, що накопичувалась навколо стародавніх печерських пагорбів упродовж століть. Три виміри – духовний, міліарний та мистецький матиме експозиція, яка представить артефакти, пов’язані із Вознесенський Печерським монастирем, Старою Печерською фортецею та сьогоденням Мистецького арсеналу. У рамках проекту буде широко подано матеріали археологічних розкопок, які проводив на території Комплексу Інститут археології НАН України.
24 травня у рамках проекту THE SHOW WITHIN THE SHOW у Мистецькому Арсеналі відбудеться прем’єра спектаклю «Гамлет» у постановці театру «SHAKESPEARE’S GLOBE» (Лондон, Великобританія). Завдяки підтримці Британської ради та в рамках свого дворічного міжнародного турне до України вперше завітає цей театр. Українські глядачі мають унікальну нагоду побачити нову інтерпретацію класичної трагедії Шекспіра у постановці Домініка Друмгуля та Білла Бакхьорста.
24 травня трупа виконає 2 вистави: 0 14:00 та о 19:30. Квитки можна буде придбати в касах Мистецького Арсеналу під час роботи виставки THE SHOW WITHIN THE SHOW з 29 квітня.
Увага! Кількість місць обмежена. Вартість квитків – від 200 до 600 грн.
Нагадаємо, THE SHOW WITHIN THE SHOW — проект сучасного мистецтва, кураторами котрого є Олександр Соловйов та Соломія Савчук.
Драматичність всесвіту Вільяма Шекспіра по-особливому резонує із нашим сьогоднішнім буттям, коли загострюється амбівалентність нашого світовідчуття у болісному процесі новітнього самоосмислення. Шекспірівський хаос і порядок, любов і ненависть, дружба і зрада, влада і підкореність, щирість і улесливість, напруга їх співвідношення та протистояння вийшли за межі театральної сцени Globe та пронизали літературу й мистецтво наступних століть. Твори Вільяма Шекспіра залишаються актуальними повсякчас, адже зачіпають одвічні питання, відповіді на котрі людство шукає ще з античності. Довкола них розгортається задум проекту THE SHOW WITHIN THE SHOW, реалізований в рамках Міжнародного року Вільяма Шекспіра.
Експозиція проекту THE SHOW WITHIN THE SHOW складається з двох частин: «Перевтілення» та «Театр історій». Знаменита шекспірівська теза, що життя це театр, а люди в ньому актори, криє у собі трагічну констатацію того, що всі ми від народження змушені грати ролі. Не дивно, що знаходяться люди, які пручаються цьому Вселенському Шоу, намагаючись протиставити йому власні постановки. У цьому контексті театр, декорації і актори набувають зовсім іншого значення, стаючи проявом свободи творчості, намаганням вийти за рамки божественної напередзаданості. Бунт проти цього стає вираженням чистого бажання свободи, прагненням обрати собі життя і прожити його сповна бодай на короткий час. Відтак театральне шоу стає способом втечі від Вселенського Шоу, своєрідним викликом реальності, що не воліє руйнувати наявне, але протиставляє йому своє. У даному контексті шоу може на деякий час стати для людини більш реальним ніж реальність.
«Перевтілення» презентує твори художників, які з певних причин не декларують своє справжнє ім’я. За масками творів приховуються реальні обличчя митців, а куратори вводять їх у нову контекстну гру примарності уявлення про те, що є реальним, перевтілення, викриттів, іносказань, віртуозно віддзеркалюючи соціальні трансформації, маніпуляції чи мімікрію.
«Театральні актори по-справжньому розкриваються, лише коли одягають чужу личину… Ми часто вдаємо когось іншого, щоб залишитися собою», - писав Марк Райланс, актор, режисер театру «SHAKESPEARE’S GLOBE» у 1996 -2005 роках.
Художники: Apl315, Psyfox, Йод група, Владислав Мамишев-Монро, Міхалич, Франсуаза Оз, Гамлет.
Друга частина експозиції «Театр історій» співзвучна з шекспірівськими історичними хроніками. Драматургія зрілого Відродження зазнала впливу середньовічних містерій та зберегла багато відповідних рис. Останнім часом ця естетика реактуалізується у сучасному світі і Україні зокрема. Політична драма, що розгортається на наших очах, резонує з легендарними історичними трагедіями Шекспіра і змушує нас задаватися все тими ж одвічними питаннями.
Художники: Олександр Бабак, Мирослав Вайда, Станіслав Волязловський, Олександр Гнилицький, Ігор Гусєв, Ілля Ісупов, Володимир Кожухар, Володимир Костирко, Микита Кравцов, Даша Кузьмич, Вікторія Миронюк, Олександр Некрашевич, Ірина Озарінська, Зоя Орлова, Богдан Перевертун, Сергій Попов, Євген Равський, Влада Ралко, Вінні Реунов, Олександр Ройтбурд, Арсен Савадов, Андрій Сагайдаковський, Володимир Сай, Олексій Сай, Тіберій Сільваші, Віктор Сидоренко, Юрій Соломко, Ілля Чічкан, Семен Храмцов.
В експозиції працюватиме кінозала з тематичним контентом, а також спеціальна освітня програма.