Нікіта Кадан розповість про Леона Голуба та Ненсі Сперо

31 травня в рамках лекторію "Образ", серії відкритих лекцій про знакових постатей мистецтва в арт-центрі Closer (м. Київ, вул. Нижньоюрківська, 31), відомий український сучасний художник Нікіта Кадан прочитає лекцію про американських митців, подружжя та творчих партнерів, Леона Голуб та Ненсі Сперо. Про авторів, твори яких поєднують індивідуальну експресію, фігуративність, ясність і лють відкритої політичної декларації, відсилання як до документальних образів, так і до образності міфологічної. Про дві виключно цілісні і послідовні художні долі.

 

Ненсі Сперо та Леон Голуб, 1985 рік

Леон Голуб (1922, Чикаго – 2004, Нью-Йорк) — художник-живописець, в роботах якого антимілітаристська тематика зустрічається з міфологічними мотивами. Чоловік Ненсі Сперо.


Ненсі Сперо (1926, Клівленд – 2009, Нью-Йорк) — художниця, яка працювала з феміністською і антимілітаристською проблематикою, у кінці 1960-х стала співзасновницею першої в Нью-Йорку галереї жіночого мистецтва A.I.R. (Artists in Residence), і входила в Коаліцію працівників мистецтва (Art Workers Coalition). Роботи Ненсі Сперо — малюнки, колажі, інсталяції, настінні розписи, серед яких особливо відомі цикли "Катування жінок" (1976) і "Кодекс Арто"(1971-1972).

 

Початок лекції о 19.00.

 

Реєстрація

 

Фейсбук 

 

* * *
Микита Кадан народився в Києві в 1982 році. У 2007 закінчив Національну академію образотворчого мистецтва і архітектури, де навчався на відділенні живопису в майстерні монументального мистецтва під керівництвом професора Н. А. Стороженко. Автор скульптур та інсталяцій, живописних та графічних робіт. Член групи художників Р.Е.П. і кураторського і активістського об'єднання Худрада. Живе і працює в Києві.