Німецькі митці завітають в Україну в рамках Art and Film Biennale
З 27 до 30 вересня 2017 року Україна вітатиме художників із Німеччини в рамках IV частини художнього проекту Art and Film Biennale, що був заснований 2013 року у відомій мистецькій колонії Ворпсведе (Нижня Саксонія, Німеччина).
«Бієнале покликана розповісти про мистецьку схожість унікальних європейських міст. У 2016 році Україна стала почесним гостем бієнале у селищі Ворпсведе, а вже наприкінці вересня 2017-го цей міжкультурний обмін отримає продовження у Києві», — пояснює Юрган Хаазе, ініціатор та директор Art and Film Biennale.
Німецькі художники через свої роботи не лише розкажуть історію про минуле та сучасне однієї з найвидатніших мистецьких колоній, але й покажуть, як сьогодні мистецтво впливає на Європу.
Роботи сучасних митців – живопис, скульптура, фотографії – під спільною назвою «Торгівля ілюзіями» будуть представлені у відомих виставкових просторах Києва — Національному музеї Тараса Шевченка та Educatorium (галерея «Дукат»).
«Щодня люди стикаються з ілюзорними формулами та конструкціями кращого світу, що їм пропонують політики. Ілюзії викривлюють сприйняття людиною суспільства в цілому, думки про інші спільноти і культури. У своєму кураторському виборі я орієнтувалася на різні форми ілюзій, що існують сьогодні у суспільстві України та світу, на те, як художникам вдається їх опрацьовувати у своїй творчості», — зазначає куратор української частини проекту Катерина Рай.
Мета цьогорічної Art and Film Biennale — пов’язати сучасне мистецтво Німеччини з творчим досвідом митців України.
«Телевізійні сюжети про Помаранчеву революцію та Євромайдан дали нам уявлення про українців як таких, що прагнуть єднання з Європою. Сьогодні, зважаючи на політичну ситуацію, яка склалася в Україні, Німеччина обов’язково має дати сигнал в підтримку її незалежності та демократичних засад, і для цього ми обрали інструментом мистецтво та культуру, — пояснюють німецькі куратори. — Гасло бієнале «Торгівля ілюзіями» пов’язане із сучасними пошуками в Україні, що отримала незалежність 1991 року, але також із темою ілюзій у мистецтві та соціумі».
Програма заходу передбачає кінопокази, музичні перформанси, лекції та публічні дискусії, що відкриють нові культурні перспективи.
Виставка триватиме з 27 вересня до середини жовтня.
Свої роботи у рамках цьогорічної бієнале представлять художниця Маргарет Келлі, один із найвідоміших скульпторів Німеччини Вальдемар Отто, німецький фотограф Рудіґер Любріхт, що став відомим завдяки своїм «Чорнобильським серіям».
Серед українських митців будуть представлені Інара Багірова, Катерина Бучацька, Олексій Золотарьов, Віталій Кохан, Денис Кравець, Марсель Онисько, Олексій Сай, Руслан Тремба, Ельміра Шемседінова, група GAZ та інші.
Art and Film Biennale — це не просто спільна презентація сучасного мистецтва, але й обмін менталітетом та художнім досвідом, вдала можливість для художників повчитися один в одного, вважають куратори.
«Діалог між культурами — найдавніший і найфундаментальніший спосіб демократичної бесіди, він є протиотрутою відторгнення та насильства. Його мета — дозволити нам мирно і конструктивно жити в мультикультурному світі та розвивати почуття спільності», — наголошує перший заступник Міністра культури України Світлана Фоменко.
Art and Film Biennale фінансовано Federal Foreign Office Germany and the Karin and Uwe Hollweg Foundation та підтримано Міністерством культури України.
Урочисті церемонії відкриття проекту відбудуться:
27 Вересня о 18.30 у Національному музеї Тараса Шевченка
за адресою бульвар Тараса Шевченка 12
29 Вересня о 19.00 галерея Educatorium
за адресою вул. Рейтарська 8б
Організатори: Wilhelm-Fraenger-Institut у партнерстві з ГО «Конгрес активістів культури України».