НХМУ відкриє виставку до 100-річчя Яблонської

24 лютого Національний художній музей України до 100-річчя від дня народження видатної української художниці Тетяни Яблонської відкриває ретроспективну ювілейну виставку «І спогади і мрії». На виставці буде представлено близько 100 творів живопису й графіки, матеріали з родинного архіву, які охоплюють основні періоди творчості художниці.

 

Тетяна Яблонська. "Юність". 1969. Полотно, олія

 

Виставка «І спогади і мрії» — це спроба відобразити напружений діалог Тетяни Яблонської з класиками минулого й сучасності, сприйняття та переживання історії й сучасності в пейзажних та споглядальних сюжетних творах. ЇЇ роботи не втрачають своєї важливості завдяки послідовній розробці так званих «вічних тем» та розвитку найкращих традицій класичного українського живопису.

 

Творчість Тетяни Яблонської визначає основні тенденції українського мистецтва другої половини ХХ століття. Її твори — «Хліб» (1949), «Лебеді» (1966), «Юність» (1969), «Життя продовжується» (1971), «Льон» (1977) — увійшли до скарбниці національної культури.

 

Виставка триватиме до 24 квітня.

 

Раніше ми також повідомляли про те, що до кінця лютого видавництво РОДОВІД планує видати книгу "Тетяна Яблонська". Детальніше