Нова монографія розповість про життя і творчість художниці Любові Міненко

31 травня об 11.00 в рамках Книжкового арсеналу (вул. Лаврська, 12) пройде презентація першої монографії про життя і творчість відомої української художниці Любові Міненко. Презентує мистецьке об’єднання «ЧервонеЧорне».

 

Зображення надане організаторами

 

Любов Міненко – учениця Тетяни Яблонської та Данила Лідера. Членкиня Національної спілки художників України, переможиця ІІІ і ІV Міжнародного «Конкурсу без кордонів», лауреатка Премії імені Василя Стуса (2013). З 1979 року постійна учасниця всеукраїнських і міжнародних художніх виставок. У творчому доробку художниці десятки персональних виставок, зокрема в Національному музеї Т. Шевченка, Національному музеї літератури, Національному художньому музеї.

 

«Вона малює на генетичному рівні і, модернізуючи, по-сучасному зображує космос українців, передає його гармонію… У деяких роботах художниці відчувається вплив бойчуківської школи, наявний специфічний театральний, декоративний хід Петрицького; є щось від футуриста Давида Бурлюка...»

 

Лариса Варда-Просятківська

 

У рамках презентації відбудеться виставка картини художниці «Батько (Канівчанин)», а також дискусія за участі авторки.

 

На презентації можна буде придбати книжку.

 

 

«Міненко».

Рік – 2018.

Автор тексту: Поліна Ліміна.

Дизайн – Олег Грищенко.

Друк – фамільна типографія Huss.

 

 

Про художницю:

 

Любов Міненко народилася 1950 року в Каневі на Черкащині в сім’ї робітників. У 1976 році закінчила Київський державний художній інститут, факультет живопису, театральне відділення (майстерня Данила Лідера). Студенткою V курсу здійснила оформлення вистави «Не просте, а золоте» Ю. Чаповецького в Київському театрі юного глядача. Після закінчення інституту протягом двох років працювала художником-постановником вистав у Хмельницькому музично-драматичному театрі ім. Г. Петровського. З 1980 року працювала в Києві (художньо-монументальне оформлення Будинку шлюбу по вул. Червоноармійській, художнє оформлення книжок Т. Ніколаєвої «Украинская народная одежда», «Київ та Київщина», «Історія національного одягу»). З 2000 року – член Національної спілки художників України, Національної спілки театральних діячів України. З 2003 року працює в Каневі в училищі культури та мистецтв викладачем композиції.