Нова некомерційна організація працюватиме з митцями із зон конфлікту

Карти Ruya (Ruya Maps), некомерційна організація, що планує працювати з візуальними художниками в зонах соціальної або політичної нестабільності, розпочне діяльність цієї осені. Карти Ruya, сестринська організація Фонду Ruya (Ruya Foundation), розташованого в Іраку і найбільш відомого тим, що ввів павільйон Іраку на Венеціанську бієнале, прийматимуть проекти по всьому світу.

 

Пепе Лопес. Crisálida, 2017

Фото: artforum.com / Julio Osorio

 

Програма на чолі з директоркою Тамарою Чалабі й куратором-консультантом Паоло Коломбо націлена на залучення нової аудиторії до виставок, художніх програм, семінарів, публічних зустрічей та інших ініціатив, які сприятимуть збільшенню обізнаності щодо проблем, з якими стикаються люди на міжнародному рівні. Карти Ruya зроблять ці проекти доступними для людей, що живуть в районах, постраждалих внаслідок політичної нестабільності, а також у таборах біженців.

 

У заяві, опублікованій на artforum.com, Чалабі сказала: «Напевне, кожне покоління вважає, що живе в цікавий час, але статистика й заголовки новин показують, що наш світ ще не був цікавим на стількох рівнях». Говорячи про зростаючу нестабільність у багатьох регіонах світу й міграційну кризу, Чалабі підкреслила важливість новоствореної організації та роботи Фонду Ruya.

 

Першим проектом Карт Ruya стане виставка венесуельського художника Пепе Лопеса в Каплиці Фіцровія в Лондоні. «Crisálida» стане першим персональним проектом Лопеса у Великій Британії.

 

Восени будуть оголошені додаткові подробиці майбутніх заходів організації.

 

Джерело: artforum.com