Нова виставка в галереї ЦЕХ запрошує на пошуки реальності

ти7 липня у галереї ЦЕХ у Києві відбулося відкриття виставки Рустама Мірзоєва «Майже реальність». Виставка Рустама Мірзоєва, найбільш містичного митця галереї ЦЕХ, — перший персональний проект оновленої галереї ЦЕХ Київ після успішного шоу митця у Вільнюсі.

 

 

Досліджуючи «паралельну реальність», а отже, спогади, сновидіння, психоделічні стани, тощо, Рустам Мірзоєв вважає, що «реальність наразі забута. Реальність не висловлюваного, містичного, страшного та прекрасного водночас. Поступово її було витіснено, замінено сучасною — віртуальною. Також страшною та прекрасною — але не справжньою».

 

 

Працюючи самостійно та проектно в традиційній для себе техніці вугілля й акрил, митець створив 11 великих полотен спеціально для поціновувачів галереї. Концепція проекту нагадує створення (трансмутацію) середньовічними алхіміками золота чи так званого філософського каменю: у їхній містичній, однак справжній, Реальності дійсно фігурувало декілька основних елементів — Вогонь, Вода, Земля, та Повітря. Врешті решт, кожне окремо взяте суще складалося з цих первинних елементів, а саме народження коштовного металу описувалося алхіміками в категоріях шлюбу Чоловічого та Жіночого, що інколи ворогували між собою.    

 

Поза всяким сумнівом, алхімія митця і є його Реальне.