Новий театр у Йоррінгу: перший за 100 років театр за межами Копенгагена

Міжнародне архітектурне бюро Schmidt Hammer Lassen завершило будівництво Театру Веннсюссель в Йоррінгу (Данія) — першого за більш ніж сто років данського театру, зведеного за межами Копенгагена, пише designboom. Аншлаг на прем'єрі у стінах нової будівлі ознаменував початок успішного першого сезону Театру та засвідчив неабиякий інтерес публіки.

 

Усі фото © Adam Mørk

 

Театр у центрі Йоррінгу було спроектовано як динамічну й багатофункціональну споруду з музичною залою, репетиційним залом, кімнатою "блек бокс" та рухомим глядацьким залом на 430 місць з круглою сценою в центрі. Будівля також вміщує кілька просторих офісів, фойє, кафе та закулісну зону з майстернею і гардеробною.

 

 

З самого початку роботи над проектом команда Schmidt Hammer Lassen прагнула поставити культурну цінність у центр дизайну Театру та створити демократичне джерело незабутнього досвіду, доступного для широкої аудиторії. Філософія проекту спирається на п'ять основних стовпів: інклюзивність, прозорість, функціональність, істотність та гнучкість. Прагматичний дизайн Театру поєднує активні та "тихі" зони й дає відвідувачам свободу вибору між позиціями учасника процесу та глядача.

 

 

"Ми зробили акцент на взаємодії між митцями та глядачами. Всередині усі основні зали можна відкрити у фойє, використання скла та вікон у різних кімнатах створює візуальні зв'язки, а виконавці можуть отримати уявлення про публіку поглянувши на неї зі свого залу на верхньому рівні", — розповідає партнер-засновник SHL Джон Фолдбьерг Лассен.

 

 

Зовні споруда має вигляд композиції кубічних об'ємів зі сталевими фасадами, вкритими декоративною іржею, та матовими поверхнями зі світлодіодним підсвічуванням, що забезпечують різнобарвне освітлення ввечері.

 

 

"Ми прагнемо, щоб ця будівля проявила себе як новий живий організм міського середовища, — зауважує Джон Фолдбьерг Лассен. — Це споруда, що виконує свої культурні функції та наважується бути іншою, не відволікаючи від суттєвих якостей міста".