Одеська фотографка зобразила втечу від реальності

1 червня в галереї Invogue (м. Одеса, вул. Катерининська, 25) відбулося відкриття виставки фотографки Оксани Канівець «Away from reality / Геть від реальності».


Експозиція складатиметься з 11 чорно-білих диптихів, що зіставляють портрет і пейзаж. Всі портрети зняті в Україні, пейзажна частина створювалася під впливом мінімалістичної естетики країн Північної Європи.

 

Тут і далі — твори Оксани Канівець із серії «Away from reality / Геть від реальності»

Надано організаторами

 

Портрет в рамках проекту — це збірний образ невротичних проявів особистості. Він позбавлений ​​сентиментальність і поблажливого співчуття. Пейзаж відображає конструкцію реальності, яку людина створює в стані пригнічення, нападу клаустрофобії або паніки.


Спостерігаючи за своїми героями, авторка побачила багато подібності між особистостями. Наприклад, те, що люди часто миряться зі сформованою життєвою ситуацією: безвихідь, пригніченість, депресія, життя в минулому, безцільні зусилля і очікування, неможливість протистояти насильству і агресії — все це змушує їх використовувати інстинкт виживання і просто закритися від усіх проявів зовнішнього світу, тобто від реальності в цілому. Ця складна тема і стала основою дослідження Оксани Канівець.

 


«Більшість питань, порушених у проекті, могли б стати самостійними темами, оскільки кожне з них несе наслідки, як для розвитку особистості, так і суспільства в цілому, — коментує авторка проекту Оксана Канівець. — Знімаючи протягом останніх трьох років, все частіше у мене стали з'являтися портрети, де немає особи людини. Це були випадкові або спонтанні кадри, періодичність яких я помітила через деякий час».

 

* * *
Оксана Канівець — українська фотографка, живе і працює в Одесі. Керівниця служби фотографів Одеського міжнародного кінофестивалю. Працювала фотокореспондентом на Берлінському кінофестивалі, на фестивалях «Німі ночі», Одеса Jazz Fest, в журналі «Афіша Одеси». Персональна виставка: «Геометрія в географії» (2014 року). Колективні виставки: «Розуміння свободи» (2014 року), «Мило» (2014 року), виставка в рамках фестивалю сучасного мистецтва Freierfest. (2016).