"Однаково рiзнi. Частини мови”: нова виставка від ArtHuss

29 серпня, о 19:00, в Інституті проблем сучасного мистецтва відбудеться відкриття виставки “Однаково різні. Частини мови”, організатором якої виступає видавництво ArtHuss. У рамках експозиції свої роботи представлять відомі художники Петро Бевза, Костянтин Зоркін, Віталій Кохан та Сергій Радкевич.

 

Чому саме частини мови? Кожен з митців користується своєю пластичною, візуальною мовою. Кожен з них створює свою індивідуальну мову, роблячи внесок у загальну.


Серія робіт “Заклинання”, яку предствить Костянтин Зоркін, містить у собі магічну інформацію, що  записана за допомогою пластичних знаків. “Цей принцип диктує умови свого прояву і існування на всіх рівнях. Це стосується матеріалів, композиції, пропорцій. В результаті формується внутрішній канон, система правил і заборон. Цей канон пропускає тільки певні форми, дозволяє їм розвиватися в певній системі координат, звільняє їх від тимчасових і особистісних зв'язків, залишаючи тільки характеристики, необхідні для передачі магічної сили, що не перекладається мовою слів”, — розказує художник.

 

Костянтин Зоркін

Фото: Анастасія Рожинська

 

Визначальною особливістю  живописного проекту Петра Бевзи «Інний» є співпраця світла і простору. Інтрига «Інного» у тому, що колір є домінуючим, і саме він розгортає перед глядачем гру між ним, простором і світлом. У Бевзи як окреме полотно, так і цілісний цикл є лінзою, крізь яку вдумливий глядач може вдивлятись у складність стосунків між варіантом простору і особливістю світла. У створенні образу він не вибирає між протилежностями, а використовує їх одночасно: глибину перспективи і площинність, імпровізацію і продуману геометрію, тактильність фактур і локальність кольору. Художник занурює глядача у середовище, в якому можна відчувати універсум тактильно, на дотик, і в той же час, яке здатне активувати особистий, інтимний,  простір, який ми постійно втрачаємо. 


Петро Бевза

Фото: chernozem.info

 

Полотна, графіка та інсталяції Сергія Радкевича об’єднані назвою “В межах свідомого/ Персональний міф”. Митець говорить по цю серію робіт так: “Персональний міф – ідея виробництва приватної території, де художник може бути  “творцем”. Головною точкою відліку є суб’єктивне “Я” і створення умовного простору в межах 4 кутів полотна.  Територію, що виростає з космічно чорного хаосу, де відсутні поняття болі, суперництва, соціальних перегонів, переможців і переможених. Простір нової приватної історії, який я в змозі контролювати і вигадувати нові міфи, що можуть бути реальністю у майбутньому. Створити територію ЛЮБОВІ, що прориває чорний…


Сергій Радкевич

Фото: beveryspecial.com.ua

 

Віталій Кохан сказав, що роботи, які він представить в рамках “Однаково Різні. Частини мови”, не є серією, хоча і мають зовнішню схожість та об'єднані темою, яку митець розвиває декілька років. “Є таке питання: картина — це зображення чи предмет? Для мене вона — самодостатній предмет, який живе своїм життям. Предмет культу в хорошому розумінні цього слова. Це неможливо пояснити, з наукової точки зору, але можна відслідкувати”.


Віталій Кохан

Фото: www.facebook.com

 

Це вже друга виставка під назвою “Однаково різні”. За словами організатора, президента видавництва ArtHuss Костянтина Кожемяки, ця серія експозицій дозволяє інтегруватися ще більше до арт-екосистеми. “Займаючись виключно видавництвом книжок і при цьому нічого не робити на практиці, можна залишитись поза своєю аудиторією, поза контекстом. Дана серія проектів – моя особиста соціальна інвестиція”, — резюмував Кожемяка.