Оголошено номінантів на UNIT.City Art Prize

Зі 158 ідей для арт-трансформації 60 метрової заводської труби журі UNIT.City Art Prize обрало 10 найкращих. Автор одного з десяти проектів отримає приз у 50 тисяч гривень та можливість втілити у життя свій задум – створивши найвищу арт-інсталяцію Києва.

 

До шорт-листа увійшли проекти авторів із України, Німеччини та Великобританії. Усі вони відповідають головним критеріям – технологічність та інноваційність. Переможця конкурсу вже 4 вересня 2017 оголосять члени міжнародного журі: Кейс Донкерс (NL), Надім Самман (UK), Дар’я Кольцова (UA), Макс Яковер (UA), Максим Бахматов (UA) та Дмитро Єрьомін (UA).

 

Усі зображення надано організаторами

 

ШОРТ-ЛИСТ НОМІНАНТІВ


Алла Андрощук (Україна)

«UNIT.City Tube». Кожен відвідувач парку, завантаживши мобільний додаток, може розказати в ньому  про свій настрій. З кожним відтінком емоційного стану співвідноситься певний колір, який одразу ж з’являється на поверхні труби.

 Олександр Горбань (Україна)

«Reunity». Підсвічена LED-підсвіткою інсталяція, що трансформує промислову трубу у “дерево”. Окрім свого арт-призначення труба також використовується для збору води – для поливу зелених насаджень території парку.  

 

 

Олександр Гук (Україна)

«Башта можливостей». Автор ставить за мету перетворити об’єкт на багатофункціональну арт-інсталяцію, яка стане джерелом енергії для парку. Втілити задум у реальність можливо за умови встановлення на ній вітрогенараторів.

 


Густав Дюзинг & Макс Хаке (Німеччина)

«Helix». Труба-атракціон дозволить гостям UNIT.City піднятися на гору гвинтовими сходами. Автор наголошує на тому, що сходи розміщені уздовж труби мають стати довершеним поєднанням теперішнього  та минулого об’єкту.

 


Жанна Кадирова (Україна)

«Труба кличе!». Труба – оглядовий майданчик. Балкони сконструйовані у кілцеобразних формах. У ночі, змінюючи колір одне за одним, з гори вниз, кільця будуть нагадувати дим, що підіймається до неба.

 


Себастьян Кайт (Великобританія)

«Маяк». Арт-інсталяція – орієнтир на мапі Києва. Потужний промінь світла, який вночі направлено вгору, має стати маркером інноваційного парку на небі.

 

 

Андрій Савченко (Україна)

«LISP». Труба – віддзеркалення руху вітру. Ідея автора полягає у тому, щоб покрити поверхню труби великою кількістю роторів, що обертаються із різною інтенсивністю.

 


Олександр Філь (Україна)

«Храм Світла». Арт-інсталяція передбачає встановлення світлових екранів в тіло труби таким чином, щоб вони ловили сонячне світло протягом всього дня, трансформуючи трубу у своєрідний орієнтир парку.

 


Василь Хомко (Україна)

«Doodle-Tube» (Малюй-Труба). На спеціально розробленому мобільному додатку кожен може замалювати трубу по-своєму. Результат одразу ж з’являється на інтерактивному екрані висотою у 60 метрів.

 


Євген Чернат (Україна)

«Світло». Труба – пінхол-камера.У вершині передбачено отвір невеликого діаметру через яке світло проникає всередину і проектується на фотоплівку. Таким чином створюється знімок неба. 

 


 

* * *

UNIT.City Art Prize – міжнародна премія у сфері сучасного мистецтва та науки, що присуджується два рази на рік. Головна мета Премії – підтримка та розвиток проектів на перетині сучасних технологій та мистецтва.

 

Претендувати на здобуття UNIT.City Art Prize можуть художники, науковці, інженери, дизайнери чи мистецько-наукові групи, що працюють з будь-якими жанрами сучасного мистецтва та напрямами науки та техніки.

 

Проект UNIT.City Art Prize засновано у 2017 році.