Огюст Роден в Черкасах. «Передчуття майбутнього»

Наступного тижня, 17 листопада, в Черкаському художньому музеї відкриється благодійна виставка одного з найвідоміших митців в історії людства Огюста Родена. Великий скульптурний проект «Передчуття майбутнього» поєднує мистецтво французького імпресіонізму з новітніми технологіями доповненої реальності.

 

Кошти, зібрані під час проекту, будуть направлені на підтримку Черкаської дитячої художньої школи імені Данила Нарбута.

Усі зображення надані організаторами

 

Творчість Огюста Родена – синтез реалізму з новаторством. Саме цей принцип закладено в основу виставки, де поряд зі славетними скульптурами великого майстра, таких як «Мислитель», будуть представлені роботи сучасних художників з використанням цифрових медіа. «Передчуття майбутнього» має створити простір для дискусії щодо ролі творів мистецтва та змінення їхнього сприйняття у часи технологічної революції, яку зараз переживає наш світ. Це саме той випадок, коли на виставці в музеї Вам знадобляться ваші гаджети, аби побачити створену спільно з сучасними художниками доповнену реальність.

 

Митці, які беруть участь у проекті – Віктор Сидоренко, Роман Мінін, Юлія Беляєва, Олег Тістол, Микола Маценко, Сергій Шауліс, Юрій Соломко.

 

Твори Родена, що завжди збирають черги у кращих музеях планети, в Черкасах експонуватимуться вперше. 

 

«Виставку Родена – одного з наймогутніших та найвідоміших митців в історії людства – ми проводимо в Черкасах цілком усвідомлено, з конкретною метою. Нашою задачею є благодійний збір коштів на порятунок найбільшої на Черкащині дитячої художньої школи імені Данила Нарбута, яка нині  знаходиться в кричущому стані. Сьогодні ця школа, де навчаються майже 500 юних черкащан, потерпає від ігнорування з боку влади», – наголосила Наталія Заболотна, організатор виставки, президент Фонду гуманітарного розвитку України та ініціатор громадянської платформи #SOSмайбутнє.

 

У червні цього року до платформи #SOSмайбутнє звернулися батьки учнів школи, стурбовані загрозою її закриття. В історичній будівлі, що була зведена на початку ХХ століття, сьогодні крізь дах тече вода, а діти займаються в класах, які десятиліттями поспіль не бачили нових мольбертів, меблів та ремонту. Стан перманентної загрози закриття школи зумовлений тим, що державні нормативи важко виконати без проведення ремонтних робіт в цій історичній споруді.

 

«Завданням місцевої громади та усіх громадян України, які дбають про наше сьогодення та наше майбутнє у світовій культурі, має стати порятунок цієї школи, названої на честь художника з величного мистецького роду Нарбутів. Дати можливість юному поколінню українських митців розвивати свої таланти, а потім добиватися визнання на батьківщині та на міжнародній культурній арені – означає дати нашій країні шанс бути частиною глобального цивілізованого простору. Суспільства, яке дбайливо охороняє пам'ять про геніїв минулого і водночас старанно й невпинно плекає геніїв майбуття», – підкреслила Наталія Заболотна.

 

Твори Родена для експозиції надані з колекції Ігоря Воронова - однієї з найбільших колекцій модерністського мистецтва у Східній Європі. Висловлюємо щиру вдячність Черкаському художньому музею за можливість представити роботи Огюста Родена черкаській публіці.

 

Організатор виставки: Фонд гуманітарного розвитку України, громадянська платформа #SOSмайбутнє.

Виставка організована завдяки підтримці групи компаній Veneto та компанії ТЕМП

Інформаційні партнери: телерадіокомпанія ВІККА, 107.1 Power FM, РАДІО ШАНСОН,

ART UKRAINE

 

ДОВІДКОВА ІНФОРМАЦІЯ:

Місце проведення виставки: Черкаський художній музей,

м. Черкаси, вул. Хрещатик, 259.

Експозиція працює з 10:00 до 18:00 годин щоденно (вихідний - понеділок).

Відкриття  виставки – 16 листопада

Прес-тур – початок о 17:00.

Обов'язкова попередня акредитація

Офіційне відкриття (за запрошеннями) – початок о 18:00

 

Додаткова інформація за телефоном +380663424669, Каріна Качуровська

 

Вартість квитка: повна вартість - 40 гривень, для студентів та пенсіонерів - 10 гривень, для школярів - 5 гривень.

Безкоштовний вхід (за наявності посвідчень) для: дітей до 7 років, інвалідів 1-2 категорії, багатодітних родин, військовослужбовців, учасників бойових дій, АТО, членів родин загиблих ветеранів війни та Небесної Сотні, працівників музеїв та Спілки художників України.