Оксана Дутчак розкриє темний бік виробництва брендового одягу

Центр візуальної культури та “Політична критика” запрошують на лекцію соціологині Оксани Дутчак “Брендовий одяг made in Ukraine: оплата та умови праці працівниць швейних фабрик”, що відбудеться в неділю, 2 квітня

 

 

Сьогодні виробництво одягу — це глобальна система виробництва і постачання, з усіма особливостями і величезними проблемами, які характерні для таких систем. І Україна включена в цей ланцюг на одній із найнижчих його ланок.

 

Незважаючи на всю історію боротьби за права робітників і робітниць, 12-годинний робочий день, небезпечні — іноді смертельно — умови праці, наднизька оплата цієї праці, репресії проти профспілкових активістів та активісток є типовими і системними у виробництві брендового одягу.

 

У чому причини такої ситуації? Які особливості створення брендового одягу в Україні? Чи є якісь спроби змінити ситуацію на глобальному рівні і чи дають вони результати? Оксана Дутчак представить матеріали свого дослідження на цю тему.

 

Лекція пройде в приміїенні Центру візуальної культури (Київ, вул. Глибочицька 44, 2-й поверх). Початок о 18.00.

Вхід вільний.

 

Лекція відбудеться в рамках виставки “TEXTUS. Вишивка, текстиль, фемінізм”, що проходить у Центрі візуальної культури й триватиме до 9 квітня. 

 

* * *

Оксана Дутчак — соціологиня, аспірантка кафедри соціології НТУУ "Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського", дослідниця Центру соціальних і трудових досліджень.