Оксана Стратійчук представила серію творів в японській техніці друку

10 жовтня у галереї «Дукат» (м. Київ, вул. Рейтарська, 8Б) відбудеться відкриття виставки Оксани Стратійчук «МОКУЛІТО».

 

Оксана Стратійчук, визнаний віртуоз графічних технік, продовжує своє творче дослідження оригінального японського методу друку. До експозиції увійдуть твори, виконані впродовж 2016–2017 років, та більш ранні твори, що досі не виставлялися у Києві.

 

Усі зображення надані організаторами

 

«Оксана Стратійчук переконливо демонструє, що різні графічні техніки й класичний чорно-білий друк цілком підходять для милування природою і речами. Просто її милування — не щеняча радість на моріжку, воно є складною сумішшю естетичних почуттів та відсторонених роздумів, це милування ближче до медитації, аніж до фіксації звабливої реальності. Тим-то роботах художниці доволі виразно проглядає такий собі дзен-буддистський підхід до самого процесу споглядання речей, а відтак і до зображення: коли у одній квітці бачиш усі квіти всесвіту і сам всесвіт, а крапля води вміщає усі дощі та усі океани. Звідси і композиційна довершеність гравюр, коли кожен гадано випадковий листочок чи стебельце, кожна цятка, пляма і лінія займають своє, точно для них відведене місце. У цьому не відчувається натужного компонування – все природньо.

 


 

Сотні друкованих робіт, створених Оксаною Стратійчук, потроху складаються у гіпертекст, який дивовижним чином через підкреслено прості об’єкти оповідає про складні та небуденні речі й витончені почуття та відчуття. Дивна річ: у роботах художниці дзенська медитативність органічно поєднується з європейською графічною традицією», — пише мистецтвознавиця Катерина Липа.

 

Мокуліто — техніка плоского друку, яка була винайдена в Японії наприкінці ХХ століття і полягає у використанні фанери у якості друкарської поверхні. Основний рисунок наноситься на дошку за допомогою літографських матеріалів, але можна також використовувати прийоми гравюри, поєднуючи ефекти плоского друку з високим. На відбитку виразно проявляється текстура деревини, що також збагачує зображення.

 

Виставка триватиме до 31 жовтня 2017 року.

 

 

* * *

Оксана Стратійчук народилася у 1968 р. Закінчила Київський державний художній інститут (зараз Національна академія образотворчого мистецтва та архітектури), графічний факультет, майстерню вільної графіки (викладачі: А.В. Чебикін, М.І. Компанець, В.Д. Сергєєв). У 1993-1996 проходила асистентуру-стажування при Українській академії мистецтва (керівник — Г.В. Якутович). Магістр графіки. Член Національної спілки художників з 1992 р. Живе і працює у Києві. Основні техніки: офорт, літографія, мокуліто, емаль. Брала участь у численних міжнародних та всеукраїнських бієнале та трієнале графіки. Провела понад 25 персональних виставок в Україні та за кордоном.