«Вони втомилися»: виставка українського мистецтва 1990-2000-х

21 травня о 19:00 у Vozdvizhenka Arts HOUSE (м. Київ; вул. Воздвиженська, 32) розпочинається виставка «Вони втомилися» («ОНИ УСТАЛИ»). До експозиції увійшли роботи Василя Цаголова, Павла Макова, Олега Тістола, Вінні Реунова, Володимира Буднікова, Влади Ралко і Романа Ліствака з колекції Андрія Супруненка – архітектора, колекціонера і співкуратора одного з проектів «Арсенале 2012» – «Перспектива».

 

Робота з проекту Андрія Супруненка «Перспектива», що увій де до виставки «Вони втомилися»

 

Для експозиції куратором свідомо були обрані роботи 90х -2000х років, які він вважає золотим фондом сучасного українського мистецтва, коли автори представлених робіт створювали дійсно нове і безкомпромісне мистецтво.

 

Для Андрія Супруненка ця виставка – акт протесту проти тих хронічних хвороб, на які страждає українське арт-середовище. «Мені здається, що вони просто втомилися. Втомилися від відсутньої, а якщо і присутньої, то бездарної критики, від бездарних TV-передач «про ЦЕ» (про мистецтво), ну і, звичайно, від галеристів-дилерів-профанаторів і т.п. Я вибирав ці роботи сам, без певної ідеї - але потім вона окреслилася – все це безкомпромісне і прекрасне стало тією, нехай тонкою, але міцною ниткою, що з'єднує щось з минулого, що є дорогим і таким, що хочеться пам'ятати, і спрямована в майбутнє, яке всі прагнуть передбачити», – вважає він.

 

Виставка «Вони втомилися» триватиме до 14 червня.