Open Call: програма мистецьких резиденцій SWAP:UK/Ukraine
Британська Рада в Україні та Ліверпульська бієнале оголошують запуск третьої програми мистецьких резиденцій SWAP: UK/Ukraine Residency Programme для митців і кураторів, що проводиться у співпраці з українськими інституціями-партнерами: Ізоляція. Платформа культурних ініціатив (Київ), Музей сучасного мистецтва Одеси (Одеса), ЄрміловЦентр (Харків), Муніципальна галерея (Харків), Арт центр Фабрика повидла (Львів), Центр міської історії (Львів), а також ліверпульськими партнерами: Bluecoat, FACT і Open Eye Gallery.
Paul Elliman, QUERTY_PE, 2012
Зображення: Liverpool Biennial
На своєму третьому етапі, програма мистецьких резиденцій SWAP: UK/Ukraine Residency Programme продовжує збагачувати світ візуальних мистецтв як Великобританії, так і України, пропонуючи перспективним митцям та кураторам те, чого вони потребують найбільше, – час, підтримку та новий матеріал. Як і в попередні роки, програма також створена для того, щоб надавати митцям можливості для досліджень, рефлексій та пізнання пластів мистецьких традицій Великої Британії та України.
Для третьої програми резиденцій організатори шукають:
a) трьох митців з України, які отримають можливість провести 45 днів на резиденції під кураторством команди Ліверпульської бієнале у вересні – жовтні 2018 року;
b) куратора з України, що матиме змогу провести 45 днів на резиденції під кураторством команди Ліверпульської бієнале у вересні – жовтні 2018 р.;
c) шість митців із Великої Британії, зацікавлених у резиденціях тривалістю до 45 днів у наших українських партнерів у серпні – вересні (Харків) та вересні – жовтні 2018 р. (Київ, Одеса, Львів).
Резиденції в Ліверпулі дадуть українським митцям змогу розвинути свою творчість у насиченій мистецькій сцені міста під час 10-ї Ліверпульської бієнале, що пройде під темою “Чудовий світе, де ти?”. Панель журі має на меті відібрати інновативних митців, чиї роботи відповідають духові цьогорічної бієнале.
Митцям надаватиметься покриття витрат на транспорт, проживання, майстерню, добові та стипендія на дослідну роботу.
Дедлайн подання заявок – 15 липня 2018. Учасники третьої програми будуть оголошені 25 липня 2018.
Детальна інформація про програму та умови участі – на сайті SWAP: UK/Ukraine.
Довідкова інформація:
SWAP: UK/Ukraine Residency Programme – це щорічна програма мистецьких та кураторських резиденцій Британської Ради, що має на меті об’єднати художників з України та Великобританії, для підтримки їхнього професійного розвитку та сприянню міжнародній співпраці. Програма також покликана дати художникам час для рефлексії та дослідження мистецьких традицій України та Великобританії. Ми співпрацюємо із у Великобританії, а в Україні ми працюємо із найбільш інновативними та експериментальними організаціями, що займаються візуальним мистецтвом. За порівняно недовгу історію існування програми вже 20 художників та кураторів з Британії та України взяли участь у майже шеститижневих резиденціях в Ліверпулі, Києві, Харкові, Музичах, Ужгороді та на півострові Бирючий в Азовському морі. У 2018 році цей список поповниться ще десятьма резиденціями, які отримають масштабну підтримку.
Ліверпульська бієнале – бієнале сучасного мистецтва у Великій Британії, що замовляє у митців роботи в ліверпульському контексті. Відбувається раз на два роки в різноманітних локаціях по всьому місту – публічних просторах, галереях, музеях та в інтернеті. Невід’ємною частиною бієнале є дослідницькі та освітні програми, резиденції та замовлення робіт у митців. З моменту заснування у 1998 році, на Ліверпульській бієнале було створено понад 300 нових творів мистецтва та представлена творчість понад 450 митців із усього світу. Ліверпульська бієнале 2018 «О чудовий світе, де ти?» відбудеться 14 липня – 28 жовтня 2018 року. Більше інформації – на сайті www.biennial.com
Британська Рада – міжнародна організація Сполученого Королівства із культурних відносин та освіти. Ми працюємо у понад 100 країнах у сферах мистецтва та культури, вивчення англійської мови, освіти та розбудови суспільства. Минулого року ми безпосередньо взаємодіяли з понад 65 млн людей, та охопили 731 млн через онлайн та медіа канали. Ми робимо позитивний внесок у країни, в яких працюємо та змінюємо життя шляхом створення можливостей, налагодження зв’язків та зміцненням довіри. Заснована у 1934 році, Британська Рада є благодійною організацією, яка підпорядковується Королівській Хартії. Державне фінансування складає 15% нашого обороту.