Оригінали Далі й Воргола продали на аукціоні в Києві

31 січня в новому столичному арт-просторі «Золотий Перетин» (рос. «Золотое сечение») відбувся перший в Україні аукціон тиражного мистецтва EDITIONS, де організатори —аукціонний дім «Золотий Перетин» — представили літографії, гравюри, офорти, авторські репродукції і принти всесвітньо відомих митців., всього 53 твори. 

Організатори повідомляють, що в ході торгів з молотка пішло понад 40% виставлених лотів, а разом з пост-продажами результат має скласти 60%. 

 

Аукціон тиражного мистецтва EDITIONS

 

«Ми бачимо, що українська публіка починає цінувати не лише класичний живопис, а й жваво цікавиться дуже популярним в Європі тиражним мистецтвом. Передаукціонну виставку, яка тривала всього кілька днів, відвідало близько 1500 чоловік, що дуже багато для заходу такого формату. Зі свого боку маємо намір розвивати цей напрямок і прищеплювати колекціонерам любов до незвичного для них арту», підкреслює співвласник аукціонного дому «Золотий Перетин» Михайло Василенко.

 

Передаукціонна виставка тиражного мистецтва EDITIONS


 

Найзапекліші торги велися за сет з чотирьох літографій Сальвадора Далі з серії «Аліса в країні чудес», який при старті в $2000 продали за $3575. Кольорову літографію «Після зими» Марка Шагала, купили за $1760 (старт  $1500), а твір Енді Воргола «La Grande Passion»  пішов без торгів  за $6600.

 

Серед інших реалізованих лотів — офорт Івана Шишкіна (при стартовій ціні в $1000 проданий за $2090), ліногравюра Ернеста Коткова  пішла за $1045 (початкова вартість $600), а також твір Стасіса Красаускаса (купили за $550 при старті в $200). Успішно були продані також кольорові літографії Василя Кандинського, Андре Массона, Альфонса Мухи, Філіпа Нойєра, Ерте, Григорія Гавриленка та інших авторів.

 

Енді Воргол. «La Grande Passion»


Олексій Василенко зазначає, що половину проданих лотів було реалізовано онлайн через додаток ODA (One Day Auction) та сайт аукціонного дому. "Це підтверджує світову тенденцію — поступовий перехід арт-ринку в онлайн і його неймовірне щорічне зростання в грошовому еквіваленті — плюс 20-30% за різними оцінками. З огляду на такий тренд, арт-додаток ODA, розроблений українцями, незабаром стане популярним у всьому світі ", — впевнений він.

 

«Після зими» Марка Шагала

Аукціон тиражного мистецтва EDITIONS

Сальвадор Далі. Твір з серії «Аліса в країні чудес»