Останній робочий день Люсьєна Фрейда

В інтернеті з’явилося відео, в якому задокументовано нібито останній день творчості британського художника Люсьєна Фрейда – 3 липня 2011 року. Автор ролика – Девід Доусон, який був помічником митця протягом 20 років.

 

У відео глядач потрапляє в будинок Фрейда і може детально розглянути його інтер’єри. Воно демонструє студію художника, в якій він завершує останню картину – оголений портрет разом із собакою Плутоном, що мирно спить поряд.

 

Люсьєн Фрейд за роботою

 

Як бачимо, в останні роки Люсьєн Фрейд почав працювати стоячи, і тільки таким чином знайшов творче «звільнення». «Коли мій пензель зіштовхується з полотном, це псує враження того, що я пишу щось реальне. І я починаю думати “О ні! Я лише малюю картину!”», – зізнавався митець.

 

Автопортрет Люсьєна Фрейда

 

За життя Люсьєн Фрейд прославився зображеннями портретів та оголеної натури. Він був одним із найбільш оплачуваних сучасних художників. Батько художника, – архітектор Ернст Людвіг Фрейд, – був молодшим сином відомого засновника психоаналізу Зигмунда Фрейда. Люсьєн Фрейд помер 20 липня 2011 р. у власному будинку в Лондоні. Причина його смерті досі невідома.

 

Джерело: hyperallergic.com

 

Фото: interviewrussia.ru