Освітня програма цьогорічного форуму ART-KYIV Contemporary
Наступні два тижні, від 18 листопада, місцем для зустрічі сучасних українських і закордонних митців та поціновувачів мистецтва стане ІХ форум ART-KYIV Contemporary, що проходитиме у Мистецькому Арсеналі. Форум презентує понад 40 нових проектів від українських митців, кураторів, арт-інституцій. Одним із хедлайнерів цьогорічного форуму стане відомий іспанський художник, музикант, композитор, диригент, живописець — Хосе-Марія Кано.
Окрім цього, у рамках ART-KYIV відбудеться ряд мистецьких лекцій та дискусій. Лектори згадають про мистецтво у суспільно-політичному контексті сьогодення, про роль, яку воно виконує, а також поговорять про сучасну фотографію. Повну освітню програму цьогорічного форуму ви знайдете нижче. Читайте і плануйте:
19 листопада 17:00 — лекція для підготовки медіаторів-гідів на тему «Актуальне мистецтво та способи інтерпретації творів сучасного мистецтва. Специфіка екскурсій виставкою сучасного мистецтва»
Кучерук Ольга, координатор проектів у Боттега Галереї та Щербенко Арт Центрі; гід та координаторка проекту StudentLab у PinchukArtCentre, медіатор Першої Київської бієнале 2012 року.
(праве крило)
19 листопада 19:00 — лекція на тему: «Тактики vs Стратегії»
Яніна Пруденко, доцент кафедри культурології Національго Педагогічного університету ім.М.П. Драгоманова, куратор Відкритого архіву українського медіа арту.
(праве крило)
22 листопада 17:00 — лекція на тему: «Терористи і заручники – інструкція з виживання»
Валентин Гладких, кандидат філософських наук, політичний аналітик, публіцист, письменник, есеїст
25 листопада 18:00 — розмова з Ольгою Балашовою на тему:
«Мистецтво програмування реальності. Чому спецслужби навчилися у художників.»
Ольга Балашова, кандидат філософських наук, викладач Національної Академії мистецтв та архітектури, незалежний куратор.
Блок «Сучасна фотографія: теорія, практика, сприйтяття»
Куратор: Олександра Набієва
26 листопада 19:00 — презентація нового номера журналу «5.6», виданого у співпраці з об'єднанням Українська Фотографічна Альтернатива (УФА).
Тема номера «Особисте / Політичне»
Журнал про фотографії «5.6» — некомерційне спеціалізоване видання, засноване в 2010 році Школою Фотографії Віктора Марущенко. Єдине друковане видання в Україні, яке висвітлює й аналізує процеси, що відбуваються в сучасній фотографії.
27 листопада 18:30 — лекція «Як сприймати сучасну фотографію»
Олександр Ляпін — головний редактор онлайн-журналу про фотографію Foto.ua, куратор об'єднання Українська Фотографічна Альтернатива (УФА), критик.
28 листопада 18:30 — лекція «Репортажна фотографія: трансформація»
Віктор Марущенко — український фотограф, учасник бієнале у Венеції (2001) і Сан-Паулу (2004). Засновник Школи Фотографії Віктора Марущенко, засновник журналу про фотографію «5.6».
29 листопада 15:00 — лекція «Πλήρωμα (plḗrōma) фотографії»
Олександр Івашина — культуролог, викладач НаУКМА.
30 листопада 15:00 — лекція «Фотографія без фотографії»
Олена Петровська — філософ, культуролог, антрополог. Старший науковий співробітник Інституту філософії РАН (сектор аналітичної антропології), доцент Інституту Російська антропологічна школа, Кандидат філософських наук. Головний редактор журналу «Синій диван».
Автор книг «Непроявлене. Нариси з філософії»,«антіфотографія». Лауреат премії Андрія Білого за книгу «Теорія образу» (номінація «Гуманітарні дослідження»).
30 листопада 17.30 — дискусія на тему «Фотографія без фотографії».
Учасники: Олена Петровська, Олександр Івашина, Віктор Марущенко. Модератор: Олександра Набієва.