Освітня програма цьогорічного форуму ART-KYIV Contemporary

Наступні два тижні, від 18 листопада, місцем для зустрічі сучасних українських і закордонних митців та поціновувачів мистецтва стане ІХ форум ART-KYIV Contemporary, що проходитиме у Мистецькому Арсеналі. Форум презентує понад 40 нових проектів від українських митців, кураторів, арт-інституцій. Одним із хедлайнерів цьогорічного форуму стане відомий іспанський художник, музикант, композитор, диригент, живописець — Хосе-Марія Кано.

 

Окрім цього, у рамках ART-KYIV відбудеться ряд мистецьких лекцій та дискусій. Лектори згадають про мистецтво у суспільно-політичному контексті сьогодення, про роль, яку воно виконує, а також поговорять про сучасну фотографію. Повну освітню програму цьогорічного форуму ви знайдете нижче. Читайте і плануйте:

 

19 листопада 17:00 — лекція для підготовки медіаторів-гідів на тему «Актуальне мистецтво та способи інтерпретації творів сучасного мистецтва. Специфіка екскурсій виставкою сучасного мистецтва»

Кучерук Ольга, координатор проектів у Боттега Галереї та Щербенко Арт Центрі; гід та координаторка проекту StudentLab у PinchukArtCentre, медіатор Першої Київської бієнале 2012 року.

(праве крило)


19 листопада 19:00 лекція на тему: «Тактики vs Стратегії»

Яніна Пруденко, доцент кафедри культурології Національго Педагогічного університету ім.М.П. Драгоманова, куратор Відкритого архіву українського медіа арту.

(праве крило)

 

22 листопада 17:00 лекція на тему: «Терористи і заручники – інструкція з виживання»

Валентин Гладких, кандидат філософських наук, політичний аналітик, публіцист, письменник, есеїст

 

25 листопада 18:00 розмова з Ольгою Балашовою на тему:

«Мистецтво програмування реальності. Чому спецслужби навчилися у художників.»

Ольга Балашова, кандидат філософських наук, викладач Національної Академії мистецтв та архітектури, незалежний куратор.

 

Блок «Сучасна фотографія: теорія, практика, сприйтяття»

Куратор: Олександра Набієва

 

26 листопада 19:00 — презентація нового номера журналу «5.6», виданого у співпраці з об'єднанням Українська Фотографічна Альтернатива (УФА).

Тема номера «Особисте / Політичне»


Журнал про фотографії «5.6» — некомерційне спеціалізоване видання, засноване в 2010 році Школою Фотографії Віктора Марущенко. Єдине друковане видання в Україні, яке висвітлює й аналізує процеси, що відбуваються в сучасній фотографії.

 

27 листопада 18:30 лекція «Як сприймати сучасну фотографію»

Олександр Ляпін головний редактор онлайн-журналу про фотографію Foto.ua, куратор об'єднання Українська Фотографічна Альтернатива (УФА), критик.

 

28 листопада 18:30 лекція «Репортажна фотографія: трансформація»

Віктор Марущенко український фотограф, учасник бієнале у Венеції (2001) і Сан-Паулу (2004). Засновник Школи Фотографії Віктора Марущенко, засновник журналу про фотографію «5.6».

 

29 листопада 15:00 лекція «Πλήρωμα (plḗrōma) фотографії»

Олександр Івашина культуролог, викладач НаУКМА.

 

30 листопада 15:00 лекція «Фотографія без фотографії»

Олена Петровська філософ, культуролог, антрополог. Старший науковий співробітник Інституту філософії РАН (сектор аналітичної антропології), доцент Інституту Російська антропологічна школа, Кандидат філософських наук. Головний редактор журналу «Синій диван».

Автор книг «Непроявлене. Нариси з філософії»,«антіфотографія». Лауреат премії Андрія Білого за книгу «Теорія образу» (номінація «Гуманітарні дослідження»).

 

30 листопада  17.30 дискусія на тему «Фотографія без фотографії».

Учасники: Олена Петровська, Олександр Івашина, Віктор Марущенко. Модератор: Олександра Набієва.