Перформери з Таїланду та Норвегії виступлять у Львові

Із 28 серпня по 3 вересня відбудеться фестиваль «Дні Мистецтва Перфоманс у Львові» на якому вперше в Україні свої перфоманси продемонструють митці з Таїланду та Норвегії.

 

Усі зображення надано організаторами

 

З Бангкоку до Львова приїдуть Нопавен Сірівечкул, Монкхол Плайнбенченґ та Саріна Сетапон.

  • Нопавен Сірівечкул (Nopawan Sirivejkul) вважається однією з найвидатніших та найактивніших тайських митців. Її роботи розповідають про красу і жах життя, а також критикують людське насильство та імпульси відчуження.
  • Монкхол Плайнбенченґ (Mongkol Plienbangchang) – член комітету Міжнародного фестивалю мистецтва перфоманс ASIATOPIA. Він використовує своє тіло та інші об’єкти для того, щоб спричинити перевтілення хаосу між соціальним та політичним сприйняттям.
  • Саріна Сетапон (Sareena Sattapon) – молода активна художниця, яка працює у жанрах фотографії, відео та інсталяції. «Зазвичай мій перфоманс – акт, у якому аудиторія може брати участь. Такий метод дає аудиторії певний досвід і дозволяє їм зберегти слід перфомансу у своїх спогадах», – розповідає вона.

 

Норвежець Стайн Генінґсен (Stein Henningsen) живе острові Свальбард (архіпелаг Шпіцберген) у Льодовитому океані недалеко від Північного полюсу. Не дивно, що прямий зв’язок із природою, а також питання життя та смерті це ті теми, які впливають на його творчість. Його перфоманси акцентують на сучасних політичних, соціальних, фінансових та кліматичних проблемах у манері, яка провокує і дивує глядача.

 

Стайн Генінґсен та Нопавен Сірівечкул у рамках фестивалю проведуть лекції, під час яких розповідатимуть про свої перфомативні практики.

 

 

У фестивалі також візьмуть участь перфомери з Великобританії – Сандра Джонстон та Алістер Макленан, Ізраїлю – Тамар Рабан,  Шахар Маркус і Таль Розен, Польщі – Януш Балдиґа і Томаш Шрама та України  Володимир Кауфман, Василь Бажай, Марія Дроздова і Віталій Шупляк. 

 

Всі перфоманси – вільні для споглядання.

 

Окрім показів перфомансів, під час фестивалю також відбуваються зустрічі з митцями, лекції, відеопокази, майстер-класи, дискусії та проводиться експериментальна навчальна програма – «Школа перфомансу».

 

* * *

Дні Мистецтва Перфоманс у Львові – єдиний фестиваль арт-перфомансу в Україні, який щороку демонструє унікальні перфомативні практики та є простором спілкування перфомерів різних культур, поколінь та шкіл. Дні Мистецтва Перфоманс започатковано у 2008 р. Організатори фестивалю – Інститут Актуального Мистецтва та Мистецьке об’єднання «Дзиґа».