Персональна виставка австрійського художника Ганса Сіси в М17

З 23 жовтня по 6 листопада 2014 року в Центрі сучасного мистецтва «М17» (Київ, вул. Горького, 102-104) відбудеться виставка експресіоністського живопису «Екстаз достовірності» магістра мистецтв, австрійського художника Ганса Сіси.

 

Ганс Сіса експресіоніст, який народився у 1948 році в Лінці, а зараз мешкає у Нижній Австрії прекрасні краєвиди не пише: його пейзажі темних місячних ночей, нестримних кольорів міста, зображення розбурханого моря, таємничих долин і навіть ідилії спокійного водоймища вражають драматичністю. Попри розмаїття кольорів, картини художника проникнуті відчуттям плинності часу, ностальгічної печалі.

 

Ганс Сіса, 2010

 

Втім, пейзаж не єдиний жанр живопису, якому присвятив себе Ганс Сіса. Багаторічне захоплення художника невичерпною темою «Людина» (так називається одна з картин, представлених на виставці) символізує весь творчий спектр митця. Він завжди хотів малювати людей, а натомість зображав і зображує людські драми, оголюючи невмолиму правду, що залякує нас, хвилює, як тільки ми стикаємося один на один з її грубою жорстокістю. Здавалося б, непоказна і така відразна самозгуба людини, у безжально правдивих картинах художника, споконвіку була присутня у світі, ніхто не у безпеці від її нищівної дії.

 

Ганс Сіса «Свобода», 2014

 

Ймовірно, завдяки цьому жахливому глобальному самознищенню людини, що відображається у роботах Ганса Сіси, ім’я художника стало відомим далеко за межами Австрії. Втім, це не єдина причина того, що Сіса, який закінчив Університет Моцартеум у Зальцбурзі та здобув ступінь магістра мистецтв, давно і по праву належить до плеяди «глобальних гравців» експресивного, виразного живопису. Доказом того є його численні виставки у відомих галереях Австрії, Німеччини, Швейцарії, Франції, Естонії, Китаю, Канади, США та ін. В роботах митця глядач знаходить різку правду і приголомшливу достовірність.

 

Ганс Сіса «Місячна ніч», 2009

 

У представлених в експозиції творах Ганса Сіси проявляється моторошність світу. На передній план виступає смерть. Апокаліпсис неминучий. Скованість людини суспільними, релігійними й етичними традиціями, покладеними на неї обов’язками, що часто призводять до фатальних наслідків складають драматичний та емоційний репертуар візуальних образів Ганса Сіси.

 

Ганс Сіса, Без назви, 2014

 

Для художника не існує жодного стилістичного або тематичного табу, його душа, помисли, почуття відкриті. Тож, роботи Ганса Сіси для глядача є справжнім візуальним і емоційним викликом.

 

Картини Ганса Сіси це свідоме втручання митця у хаос і драму людського буття, що розгортається на маркітному тлі жорстокості світу та неминучості смерті. У виразній і екстатичній мові образів художника смерть наділена тією ж самою «вітальністю», що і життя.

 

Ганс Сіса «Хотів малювати людей», 2011

 

Акредитація представників ЗМІ: info.press.m17@gmail.com або за тел. (097) 705 75 38 (Анастасія)